Letošní aukce se uskuteční kvůli koronavirové situaci online. Je z čeho vybírat. Na aukci jsou zastoupena díla českých i zahraničních malířů, díla moderní i z kolekce 19. století.
V poslední jmenované kolekci nechybí díla umělců takzvané generace Národního divadla, jako byl Václav Brožík, ale nejdou se i kusy od významných figuralistů (Maixner, Machek) nebo krajinomalby (Mařák, Slavíček). Nechybí ani reprezentativní díla na současném trhu vysoce ceněných solitérů Oldřicha Blažíčka, Beneše Knüpfera, Luďka Marolda, Jana Preislera, Maxe Švabinského a Jakuba Schikanedera
Dvěma nejcennějšími kousky jsou obraz Jarmark malířky Toyen (vyvolávací cena 20 milionů korun) a plátno Koupání od Františka Kupky (vyvolávací cena 19 milionů korun). Významné aukční kousky doplňují díla od Emila Fily, Františka Zrzavého nebo Josefa Čapka.
Poválečné umění reprezentuje Mikuláš Medek svým olejem Maso kříže či unikátní kresbou Imaginární portrét. Dvě krásné malby zastupují dílo Zdeňka Sklenáře. Za pozornost stojí i grafický diptych Sabat Jana Koblasy nebo unikátní Velké spínadlo (Klidné) Běly Kolářové.
Zahraniční umělce zastupují zvučná jména. Sběratelé a zájemci tak v kolekci naleznou vedle ikonických Spots Damiena Hirsta i výjimečnou grafiku Gerharda Richtera (nejdražšího žijícího umělce) s názvem Plot.