Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bárta a Dusilová vystoupí na koncertě pro zatopený klub Jazz Dock

Kultura

  12:30
PRAHA - Účast na akci nazvané Jazz Dock nad vodou přislíbili jazzoví hudebníci i rockeři.

Dan Bárta a Robert Balzar foto: MAFRA - Tomáš Krist

Na podporu zatopeného klubu Jazz Dock, do jehož prostor na začátku týdne při povodni pronikla voda a způsobila značné škody, se uskuteční 11. června v pražském Lucerna Music Baru benefiční koncert. Vstupné bude dobrovolné. ČTK o tom za Jazz Dock informovala Karla Fišerová.

Večera se zúčastní Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Yvonne Sanchezová, Libor Šmoldas Quartet, Marta Töpferová, David Dorůžka, Tomáš Liška, Zeurítia, Lanugo, Aneta Langerová a Dan Bárta & Robert Balzar Trio.

"Vzniklo to jako spontánní nápad několika jazzových hudebníků, kteří takto chtějí podpořit obnovení chodu a rekonstrukci prostor oblíbeného jazzového klubu. Hudebníci se zřekli nároku na honorář a vybrané vstupné věnují na co nejrychlejší znovuotevření tohoto kulturního prostoru," uvedla Fišerová.

Pódium pod hladinou

V klubu Jazz Dock umístěném na pontonu na Vltavě museli organizátoři zrušit všechny plánované akce. V klubu u baru a pódia byl až do středy metr vody. Ta se do místnosti dostala okny, jež musela být otevřena, aby je nerozbil tlak stoupající řeky. Škody se odhadují přibližně na dva miliony korun.

"Zničené jsou stěny, bar a podlaha, zařízení klubu se včas podařilo vynést. V současné době mimo jiné odstraňujeme nánosy bláta," řekla ČTK Fišerová s tím, že Jazz Dock by mohl začít opět fungovat v polovině července.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat