Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bridget Jones se vrací. Je z ní vdova se dvěma dětmi

Kultura

  12:03aktualizováno  2. října 10:15
Už za týden vyjde v angličtině nová kniha populární britské autorky Helen Fielding, která nabídne pokračování osudů potřeštěné třicátnice Bridget. Podle ukázek, které zveřejnil britský Sunday Time Magazine, budou čtenáři velmi překvapeni.

Pokračováni románu o Bridget Jones vychází v Británii 10. října foto: Reprofoto

Původní Deník Bridget Jones vyšel v roce 1996 a spolu s druhým dílem se ho na celém světě prodalo kolem 15 milionů výtisků. Neméně úspěšné byly filmové adaptace v hlavních rolích s Renée Zellweger, Colinem Firthem a Hughem Grantem.

Pokračování nazvané Bridget Jones: Mad About the Boy (Zblázněná do kluka), vychází čtrnáct let po druhé knize (česky vyšla jako Bridget Jonesová - S rozumem v koncích) a zastihuje hlavní hrdinku v adekvátně pokročilejším věku.

Smrt Darcyho pobouřila čtenáře

Jaké další novinky přináší pokračování? Podle komentářů britského deníku The Guardian je Bridget stále taková, jakou ji čtenáři znali, přestože její život prošel mnoha změnami. Tou zásadní je určitě to, že přišla o svého manžela Marka Darcyho, který ji zanechal s dvěma dětmi. V knize se objevuje formou jejích vzpomínek.

I přes pokročilejší věk trvá Bridgetina záliba v alkoholu a také boj s kaloriemi. Deník vyměnila za Twitter, na kterém je téměř závislá. Ani chlípný Daniel Cleaver se nezměnil, stále si na Bridget brousí zuby a nevynechá jednou příležitost, aby se ji pokusil svést. Dokonce jí nabízí hlídání dětí, aby se mohl vetřít do její domácnosti.

Zásadní změnou pochopitelně je, že zestárlá, nyní jednapadesátiletá Bridget, má dvě děti – osmiletého Billyho a pětiletou Mabel, s nimiž žije v Londýně. To ji však nebrání v tom, aby si začala aférku v výrazně mladším mužem, devětadvacetiletým Roxsterem, a o svých pocitech a zážitcích se dělila na sociálních sítích.

Zatímco první kniha o Bridget Jones přinesla své autorce úspěch kultovního pop-díla své generace a herečce Renée Zellweger Oscarovou nominaci za hlavní roli ve filmovém přepisu, druhý díl byl přijat o něco vlažněji, stejně tak filmová verze. Uveřejněné úryvky z třetího dílu okamžitě vyvolaly zděšení a rozčarování mezi čtenáři, kteří autorce vyčítali, že zničila jejich iluzi o štěstí hlavních hrdinů, když nechala zemřít Marca Darcyho. O novou knihu je přesto očekáván enormní zájem. Na pultech knihkupectví ve Velké Británii, ale také v internetových obchodech, se objeví 10. října.

 

Autor:

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...