Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Šašek a syn. Polívkovi se poprvé sešli na jevišti

Kultura

  19:26
BRNO - Do brněnského Divadla Bolka Polívky mohou od soboty zamířit nejen fanoušci principála, ale i jeho syna Vladimíra. V inscenaci Šašek a syn poprvé vystupují společně na jednom jevišti. Starý šašek v podání Bolka Polívky předává své zkušenosti mladému šlechtici, kterého hraje Vladimír Polívka.

Inscenace Šašek a syn. foto: Divadlo Bolka Polívky

Shodou okolností v pátek měla v Huse na provázku premiéru inscenace Ubu králem: Svoboda!, kde účinkuje Miroslav Donutil se svým synem Martinem. Neznamená to však, že by se herecké hvězdy loučily a symbolicky předávaly žezlo potomkům. Jde o náhodný souběh, řekl novinářům Donutil, který se synem hrál už v minulosti v Národním divadle v Praze i v Huse na provázku.

Divadlo Bolka Polívky uvede Bolka a jeho syna Vladimíra poprvé na jednom jevišti

Polívka ve vlastním divadle účinkoval s dcerou Annou, ovšem se synem Vladmírem nyní hraje poprvé. „Založili jsme s Aničkou docela dobrou tradici hrát spolu, vymýšlet si společný vztah, společný osud, kde je vždycky trochu pravdy,“ uvedl v generálkovém týdnu.

Polívka podle svých slov rád hraje s lidmi, které perfektně zná. V minulosti to bývali Jiří Pecha nebo Arnošt Goldflam, nyní se logicky nabízejí také rodinní příslušníci. „Když něco potom připravuju, píšu, je to mnohem jednodušší, když si toho člověka umíte představit,“ uvedl Polívka.

Inscenace Šašek a syn.
Inscenace Šašek a syn.

Šašek a syn volně navazuje na legendární, později zfilmované představení Šašek a královna, v němž hrál Bolek Polívka s bývalou partnerkou Chantal Poullain, matkou Vladimíra. Pražská premiéra Šaška a syna bude ve Studiu Dva 22. března.

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...