Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští tvůrci komiksu se představí ve 13 komnatách

Kultura

  8:00
PRAHA - Dosud nejrozsáhlejší přehlídku domácích autorů komiksu slibují pořadatelé výstavy v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku.

Tvůrkyně komiksů Lela Geislerová foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Celkem 13 tvůrců komiksu z Česka představí svou tvorbu ve výstavních prostorách v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku. Výstava nazvaná 13 komnat komiksu bude umístěná v 13 místnostech na ploše 500 metrů čtverečních.

Na výstavě budou k vidění například komiksy Lely Geislerové, která je známá čtenářům Lidových novin jako autorka titulních ilustrací sobotní přílohy Orientace. Mezi dalšími tvůrci zastoupenými na výstavě jsou Jiří Grus či Lucie Lomová.

Od dětského koutku po erotiku

Výstava začne 22. července a potrvá do 30. září. Podle organizátorů výstavy půjde o dosud nejrozsáhlejší přehlídku domácích autorů a návštěvníkům nabídne celé stylové, žánrové i tematické spektrum komiksové tvorby. "To je na jedné straně ohraničené dětským koutkem s interaktivní hrou Karla Jerieho a na druhé erotickou výstavou PhantastyX.," uvedli pořadatelé.

Vernisáž se uskuteční 21. července, součástí zahájení výstavy bude křest zámeckého kalendáře na rok 2013 sestavený z 12 obrazů nově vytvořených zúčastněnými autory u příležitosti této výstavy.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat