Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Charitativní čtecí maraton. Zapojit se může každý

Kultura

  17:56
PRAHA - Charitativní čtecí maraton, jehož cílem je pomoci dětem, se uskuteční 9. listopadu 2012 od 9 do 19 hodin se v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Zúčastnit se může každý, ale chybět nebudou ani známé české osobnosti. Výtěžek z akce poputuje „žlutému kuřeti“, tedy sbírce Pomozte dětem.

Čteme pro kuře

 „Přemýšleli jsme, jaký typ charitativní akce bychom mohli udělat tak, aby se do ní mohli zapojit dospělí ale především zdravé i handicapované děti. A číst umí přece každý. Navíc knížky jsou běžnou součástí našeho života a snad každý má nějakou tu svou oblíbenou,“ řekla manažerka projektu Pomozte dětem Alena Šváchová.

Symbolické zápisné pro děti činí 30 korun, pro dospělé 60 korun. Výtěžek z čtecího maratonu bude věnován na sbírku Pomozte dětem.

Dopolední program maratonu bude věnován hlavně školám a dětem z podpořených organizací. Odpoledne se mohou návštěvníci těšit na divadelní sobor Ty-já-tr a na jejich představení na motivy knihy Pan Buřtík a pan Špejlička od Zdeňka Svěráka. Po celý den se budou číst knihy nejrůznějších žánrů. Co pět minut se knihy chopí jiný čtenář, kterým může být jakýkoli zájemce.

Organizátory akce jsou Čtení pomáhá, Pomozte dětem a nakladatelství Albatros. Charitativní čtecí maraton podpořily také známé české tváře. Akce se zúčastní Tomáš Hanák, Zora Jandová, Míša Maurerová a Jan Potměšil. Za Čtení pomáhá přijdou ambasadoři Alena Ježková a Jiří Dědeček. A děti jistě potěší Kašpárek v rohlíku.

Autor: