Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Osamělá srdce otevírají Na zábradlí novou sezonu

Kultura

  14:25
PRAHA - První premiérou sezony s názvem Nepřizpůsobiví? v pražském Divadle Na zábradlí bude večer adaptace novely Osamělá srdce jedné z nejoriginálnějších osobností americké meziválečné literatury Nathanaela Westa.

Osamělá srdce v Divadle Na zábradlí foto: Martin Špelda, Divadlo Na zábradlí

"Představení je koncentrovanou a radikální adaptací této novely při zachování postav, půdorysu příběhu a některých dialogů. Vše je ale sevřeno a částečně reinterpretováno v textu novém," charakterizoval inscenaci autor adaptace a hostující režisér David Jařab.

Nejbližší reprízy v Divadle Na zábradlí

31. října a pak 2., 8. a 13. listopadu.

Na jevišti se v ní objeví například nový člen souboru Stanislav Majer a dále Jiří Ornest, Kristina Beranová, Natália Drabiščáková, Leoš Noha, Marie Spurná a Lucie Ferenzová.

V literární předloze je hlavní postavou novinář, který se v pravidelné rubrice snaží odpovídat na nejrůznější, často zoufalé dopisy čtenářů a pomoci jim v jejich neštěstí. Inscenace Divadla Na zábradlí však diváky zavede do rozhlasového studia. Podle režiséra totiž rádio a hlasy dávají jeho záměru větší prostor a otevírají možnosti jakési podivné show.

Autoři: ,

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...