Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do vybraných kin přijde filmová verze Hořícího keře

Kultura

  15:45
PRAHA - Sestříhanou filmovou verzi projektu polské režisérky Agnieszky Hollandové Hořící keř od 12. září představí divákům po omezenou dobu multikina CineStar.

Minisérie Agnieszky Hollandové Hořící keř foto: HBO

Drama mapující klíčové údobí tuzemských novodobých dějin po 21. srpnu 1968 bude mít v nové verzi stopáž 206 minut. Za distribuční společnost Falcon o tom informovala Kateřina Bílková. Téměř čtyřhodinovou minisérii Hořící keř na jaře v 15 evropských zemích odvysílala placená televize HBO, která ji produkovala.

Minisérie Agnieszky Hollandové Hořící keř

Scéna upálení Jana Palacha

Třídílné drama věnované odkazu Jana Palacha bylo na plátně poprvé představeno divákům na filmovém festivalu v Karlových Varech na dvou zcela vyprodaných projekcích. Příběh o počátcích normalizace v posrpnovém Československu měl na filmovém kanálu HBO premiéru v lednu letošního roku a zaznamenal mimořádný ohlas u diváků i filmové kritiky. Jeho protagonista Ivan Trojan byl letos v červnu oceněn Zlatou nymfou na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu.

Při příležitosti 45. výročí vpádu vojsk pěti států Varšavské smlouvy do Československa se 21. srpna uskutečnila projekce Hořícího keře v letním kině Nostický palác na ministerstvu kultury.

Minisérie jde do Ameriky

Původní minisérie, která byla zatím uvedena na všech filmových kanálech HBO v Evropě, dále pokračuje v úspěšném festivalovém tažení. Po festivalech v Rotterdamu, Sydney a v Karlových Varech se stěhuje na americký kontinent, kde bude v září za účasti režisérky uvedena na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, na prestižním festivalu v coloradském Telluride, kam jej doprovodí i představitelka hlavní role Táňa Pauhofová, na festivalech v New Yorku a ve Vancouveru.

Minisérie Agnieszky Hollandové Hořící keř

Táňa Pauhofová v minisérii Hořící keř

Celkem se letos Hořící keř zúčastní více než dvacítky velkých filmových festivalů. Hořící keř bude v listopadu a v prosinci rovněž jednorázově uveden i v Českých centrech v Londýně, Moskvě, Tel Avivu, Haifě a Jeruzalémě.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat