Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Emmy získaly seriály a Winsletová

Slovensko

  7:57aktualizováno  10:02
LOS ANGELES - Seriály Mad Men a Taková moderní rodinka si odnesly nejvýznamnější letošní mezinárodní ceny Emmy v kategoriích nejlepší dramatický a komediální seriál, které v noci na dnešek udělila Mezinárodní akademie televizních umění.

Kate Winslet, která hraje hlavní roli v Mildred Pierceové, získala cenu jako nejlepší herečka miniseriálu foto: Reuters

Mad Men z produkce televize ABC, brilantní portrét reklamní agentury v 60. letech, která už přestává zajímat veřejnost i kritiku, dokázal získat prestižní cenu za nejlepší dramatický seriál po čtvrté za sebou. Satirický sitcom Taková moderní rodinka popisující každodenní život jedné "moderní" americké rodiny, svou popularitou dokázal čelit takovým soupeřům, jako je Glee, Kancl nebo 30 Rock.

Cenu pro nejlepší komediální seriál získala Taková moderní rodinka podruhé a navíc uspěla v kategoriích pro nejlepšího herce i herečku (Julie Bowenová a Ty Burrell) ve vedlejších rolích a nejlepší scénář a nejlepší režie mezi komediálními seriály.

"Producent sitcomu Steve Levitan, jehož zobrazení americké rodiny neopomíná homosexuální páry nebo mezirasové příbuzenské vztahy, vylíčil, jak mu v době natáčení přišel poděkovat homosexuální pár. "Řekli 'Vy lidi dokážete nejenom rozesmát, vy je děláte tolerantnějšími'," řekl Levitan, jehož dílo posbíralo celkem pět ocenění.

Ty Burrell a Julie Bowen ze seriálu Taková moderní rodinka

Jim Parson se již druhý rok po sobě stal nejlepším komickým hercem

Jako nejlepší dramatická herečka byla cenou Emmy oceněna Julianna Marguliesová ze seriálu Dobrá manželka, která pokořila v této kategorii Elisabeth Mossovou ze seriálu Mad Men. Kyle Chandler z akčního seriálu Světla páteční noci překvapivě získal cenu pro nejlepšího dramatického herce a zmařil naděje favorizovaného Jona Hamma z Mad Menu a také třeba Steva Buscemiho z Impéria - Mafie v Atlantic City.

Jako nejlepší dramatická herečka byla cenou Emmy oceněna Julianna Marguliesová ze seriálu Dobrá manželka

Jako nejlepší komediální herečka si cenu odnesla Melissa McCarthyová ze seriálu Mike & Molly z roku 2010, kde hraje ženu, která si svoji lásku najde ve skupině lidí usilujících o snížení nadváhy. Jim Parsons z Teorie velkého třesku se již druhý rok po sobě stal nejlepším komickým hercem.

Parsons podle AP vypadal překvapeně. "Tohle je tak zvláštní z mnoha důvodů. Během mého života mě mnoho lidí ujišťovalo, že toto se nestává," řekl. Seriál Mildred Pierceová, který byl jedením z velkých favoritů večera a měl nejvíc nominací, musel ustoupit v kategorii nejlepší miniseriál Downton Abbey o životě britské rodiny v letech před první světovou válkou.

Kate Winslet při předávání cen Emmy

Kate Winsletová, která hraje hlavní roli v Mildred Pierceové, získala cenu jako nejlepší herečka miniseriálu a její kolega z téže série Guy Pearce dostal cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli. Nejlepším hercem miniseriálu se stal Barry Pepper ze seriálu The Kennedys.

"Jsem uchvácena. Byla jsem do Guye Pearce zabouchnutá od 11 let, takže jenom být ve stejné místnosti jako on je pro mě opravdu vzrušující," prohlásila při děkovačce oscarová herečka Winsletová. Mezi dalšími oceněnými byl například Peter Dinklage, jenž se stal nejlepším hercem v kategorii sci-fi fantasy díky účinkování v seriálu Hra o trůny.

Kate Holmes

Gwyneth Paltrow

Před ním převzal režisérskou cenu Martin Scorsese za Impérium - Mafie v Atlantic City. "Jsem po Martinu Scorsesem. Buší mi srdce. Vy jste legenda," řekl Dinklage při přebírání ceny. Ocenění se udělovala i v kategorii nejlepší soutěžní reality show. Stal se jí pořad The Amazing Race. Ani podeváté tak neuspěla pěvecká soutěž American Idol, známá v česko-slovenské mutaci jako Česko Slovensko hledá SuperStar.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!