Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Francouzská první dáma prý slíbila hrát v příštím filmu Woodyho Allena

Kultura

  7:00
PAŘÍŽ - Slavný americký režisér během své cesty do Paříže prohlásil, že by mu bylo ctí obsadit do svého filmu manželku francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Podle španělského deníku El Mundo tato bývalá modelka a nynější zpěvačka Carla Bruniová-Sarkozyová přijala jeho nabídku a má v úmyslu účinkovat ve filmu, který se má začít točit v roce 2010.

První dáma Francie Carla Bruni. foto: Reuters

Jak ale poznamenal francouzský list Le Parisien, její okolí popírá, že by v tomto směru k nějaké definitivní dohodě došlo.Stejně tak to odmítá komentovat Elysejský palác.

Třiasedmdesátiletý Allen přišel se svým úmyslem točit s první dámou Francie už minulý rok v červnu. "Myslím, že by byla úžasná," řekl podle deníku The Daily Telegraph. "Má charisma, vystupuje, takže publiku není neznámá. Mohl bych ji obsadit mnoha různými způsoby. Zrovna teď nemám žádný příběh, víte, ale možná se jí zeptám, jestli by ji to zajímalo," dodal režisér, který chce příští léto natáčet v Paříži.

Bruniová-Sarkozyová se krátce objevila pouze v několika filmech a ve většině případů hrála samu sebe. Diváci si jí mohli všimnout například ve filmu Prêt-à-porter Roberta Altmana z roku 1994 nebo ve francouzském snímku Paparazzi. Poté, co se loni provdala za Sarkozyho znovu rozjela svou pěveckou kariéru a vydala album. Vystoupila na živém koncertě s Davem Stewartem z Eurythmics a zahrála během show k oslavě jedenadevadesátin Nelsona Mandely.

Allen je známý svými filmy, které se točí okolo žen. Zahrály si v nich hvězdy jako Mia Farrowová, Scarlett Johanssonová či Helen Huntová.

Jak štiplavě poznamenal Le Parisien, herecké kvality první dámy jsou "spíše omezené" ve srovnání s hereckým uměním její sestry a slavné italsko-francouzské herečky Valerie Bruniové-Tadeschiové.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat