Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Gangy z Birminghamu mají problém. Producenti nutili hrát i herce s pozitivními testy na covid

Kultura

  15:30
Na populární seriál Gangy z Birminghamu (Peaky Blinders) se snesla kritika poté, co vyšlo najevo vážné porušování bezpečnostních nařízení během natáčení nové série.

Na koni. Seriál Peaky Blinders: Gangy z Birminghamu. Tvůrce: Steven Knight. foto: BBC

Začátkem minulého týdne štáb pozastavil natáčení šesté a poslední série historické gangsterky. Důvodem podle mluvčí seriálu byl nejspíše falešně pozitivní test na koronavirus jednoho z herců. 

Tommy v dešti. Seriál Peaky Blinders: Gangy z Birminghamu. Tvůrce: Steven...
Shledání. Seriál Peaky Blinders: Gangy z Birminghamu. Tvůrce: Steven Knight.

Svědectví lidí přímo z natáčení ale hovoří o tom, že producenti si vynutili pokračování natáčení i přes tento pozitivní test. Ačkoliv druhý test stejného herce vyšel negativně, herci si stěžují na to, že i kdyby první test byl pozitivní falešně, v té době to nikdo netušil a natáčení se mělo neprodleně zastavit kvůli možnému riziku. Jiní členové štábu dokonce tvrdí, že je o možné nákaze na place nikdo ani neinformoval. 

Seriál Gangy z Birminghamu musel pozastavit natáčení kvůli koronaviru již loni v březnu. Když se letos v lednu kamery znovu rozjely, oficiální webová stránka uváděla toto: „Produkční tým Gangů z Birminghamu přišel s detailním plánem, aby mohl být seriál natáčen v bezpečném a zodpovědném prostředí. To vše v souladu s vládními zákony.“

Seriál sice spadá pod BBC, ale natáčejí ho pro něj dvě britské produkční společnosti. Pokud by se ukázalo, že producenti vědomě porušují bezpečnostní nařízení, mělo by to dopad i na covidovou pojistku seriálu. To by znamenalo odsun peněz od díla, které má kvůli covidu už tak zpožděné natáčení a¨s tím související finanční ztráty.

Populární seriálovou ságu rodinného gangu Shelbyových s hercem Cillianem Murphym v hlavní roli navíc postihla v polovině dubna i jiná tragédie. Na rakovinu ve věku 52 let zemřela britská herečka Helen McRoryová, jež v seriálu ztvárnila Polly Shelbyovou, matriarchu klanu a tetičku hlavní postavy. 

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...