Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězdou Letní Letné bude švédský Cirkus Cirkör

Kultura

  15:01
PRAHA - Švédský Cirkus Cirkör je první oznámenou hvězdou 8. ročníku festivalu Letní Letná, který se koná od 21. srpna do 4. září v Praze. Nejslavnější skandinávský soubor nového cirkusu přiveze do parku mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou na Letné své nejnovější představení Wear it like a crown (Nos to jako korunu).

Cirkus Cirkör foto: Reprofoto

"Šest špičkových herců a artistů na otáčejícím se jevišti zavede diváky do světa iluzí a fantazie, kde není nic nemožné - akrobacie, stínohra, mistrovské házení noži nebo žonglování vším možným včetně běžících motorových pil a pingpongových míčků," popsal vystoupení ředitel festivalu Jiří Turek.

Wear it like a crown je poslední částí trilogie, ve které soubor Cirkus Cirkör zkoumá tělo a tělesnost. První díl nazvaný 99% unknown zavedl diváky na cestu dovnitř těla mezi buňky a neurony. Inside out se zabývá srdcem a Wear it like a crown hledá rovnováhu ve střetu levé a pravé mozkové hemisféry.

Cirkus Cirkör

"Zajímám se o vnitřní řád, který je nekontrolovaný a chaotický. Naše společnost, od dětství po profesionální život, je strukturována podle logiky a systému levé poloviny mozku. Vidím to jako sociální problém," podotkla režisérka a zakladatelka souboru Tilde Björforsová.

Na Letné celkem dvanáctkrát

Cirkus Cirkör uvede představení celkem dvanáctkrát v termínech od 22. do 26. srpna a 29. srpna až 4. září, vždy od 19 hodin. Vstupenky v ceně 575 korun jsou již v prodeji přes kurýrní službu Messenger nebo v síti Ticketpro.

Hudbu složila Rebekka Karijordová, která je autorkou hudby pro více než 15 filmů, inscenací a tanečních představení po celé Evropě.

Magnetem loňského ročníku festivalu byl francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André s představením Bricolage Erotique.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...