Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ikonický Jack Nicholson slaví osmdesátku, jak dobře legendu znáte?

Kultura

  6:00
NEW YORK / PRAHA - Americký herec Jack Nicholson v sobotu slaví své osmdesáté narozeniny. Vedle několika málo herců patří mezi poslední skutečné hvězdy Hollywoodu, diváky svým projevem fascinuje už od konce 60. let. Žádný jiný herec neposbíral více Oscarů než on. Server Lidovky.cz při příležitosti hercových kulatin připravil kvíz, v němž si své znalosti o ikonickém herci můžete ověřit.

Jack Nicholson se narodil 22.4. 1937, hvězdou je od konce 60. let. Na snímku z filmu Bezstarostná jízda, kde sehrál svůj první velký part. foto: Columbia Pictures

Snad jen Robert De Niro, Al Pacino a Dustin Hoffman snesou srovnání s postavením, jaké má mezi žijícími herci právě Jack Nicholson. Na hvězdnou dráhu ho vynesla vedlejší role v kultovním snímku Bezstarostná jízda z konce 60. let, následující dekádu už Nicholson platil za jeden ze symbolů Hollywoodu.

Jack Nicholson ve filmu Stanleyho Kubricka Osvícení.

Desítky rolí, řada cen včetně tří Oscarů a bouřlivý osobní život, to vše je o herci s ďábelským úsměvem a nezaměnitelným projevem notoricky známé. Co ale dalšího o legendě amerického filmu víte? Je to pro vás jen jméno, nebo vám jeho plakát visí nad postelí? Otestujte si své znalosti v našem kvízu.

Jack Nicholson se narodil 22.4. 1937, hvězdou je od konce 60. let. Na snímku z...
Jack Nicholson, “Batman” (1989)

Jak dobře znáte Jacka Nicholsona? SPUSTIT TEST

Výsledky:

0-6 bodů
Jack Nicholson je pro vás jen jméno ze vzdáleného světa filmu, favority máte mezi jinými herci. Je to škoda, každopádně si zaslouží vaši větší pozornost.

7-13 bodů
Oscarovému rekordmanovi jste rozhodně věnovali více než jeden film či několik článků, patří mezi vaše oblíbené herce. Ale pořád je co dohánět.

14-20 bodů
Hollywoodská legenda je vaší nejoblíbenější hvězdou stříbrného plátna. Vedle jeho tvorby vás stejně zajímá i jeho soukromý život. Pokud jste neviděli všechny jeho snímky, moc jich vám nechybí.

Autor: