Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Držitel dvaceti Grammy Corea zahrál v Brně před plným sálem

Kultura

  21:24
BRNO - Americký jazzový klavírista Chick Corea zahrál v zaplněné kongresové hale brněnského Boby centra. Držitel dvaceti cen Grammy se v Brně zastavil s novým projektem a kapelou The Vigil na jejich vůbec prvním evropském turné. Jednasedmdesátiletý Corea pozdravil milovníky jazzu a následoval dlouhý proud živé, energické hudby, přerušovaný jen potleskem publika.

Americký jazzový klavírista Chick Corea foto: ČTK

Boby centrum zaplnili lidé všech věkových skupin zhruba půl hodiny před začátkem koncertu. O lístky byl velký zájem, pořadatelé museli před akcí uvolnit další místa k stání.

ČTĚTE TAKÉ:

Jako první zvolil Corea starší skladbu. Na pódiu bylo kromě klavíristy možné vidět i bubeníka Marcuse Gilmora, baskytaristu Hadriena Ferauda, saxofonistu Tima Garlanda a kytaristu Charlese Alturu. Všichni patří spíše mezi mladší hudebníky, zatímco Chick Corea začal svoji kariéru už v 60. letech.

Americký jazzový klavírista Chick Corea

Marcus Gilmore, bubeník Corey

"Corea mě vždy bavil, mohu ho označit za jednoho ze svých prvních vzorů. Ve svých jednasedmdesáti letech se obklopil mladými muzikanty, bude to skvělá muzika," uvedl pro už dříve český jazzový pianista Emil Viklický. Publikum v Boby centru každou skladbu ocenilo dlouhým potleskem.

Koncert Chicka Corey byl předzvěstí festivalu JazzFestBrno, jehož hlavní část se koná od 4. do 30. dubna. Hlavní program festivalu nabízí hvězdná jazzová jména jako Brecker Brothers Band Reunion, Trio of OZ Rachel Z a Omara Hakima. Nechybí ani zástupci vyhlášené newyorské scény - kapely Rez Abbasi Trio s hostujícím Davidem Binneyem, Will Vinson Quartet či Shai Maestro Trio.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...