Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Končí Trutnoff Open Air Festival, součásti byla i tradiční bohoslužba

Kultura

  15:55aktualizováno  18:15
TRUTNOV - V trutnovském areálu Na Bojišti začal poslední den festivalu Trutnoff Open Air Festival. Program na hlavní scéně v neděli dopoledne zahájila za neustávajícího deště před několik desítkami nejvytrvalejších posluchačů slánská punková skupina Totální nasazení. Nescházela tradiční bohoslužba.

V trutnovském amfiteátru Na Bojišti začal 18. srpna hudební festival Open Air Trutnov. foto: ČTK

Výhodu při nepřízni počasí mají interpreti vystupující na dvou vedlejších scénách tvořených velkými stany. Plno bylo například ve stanu, kde známé písně liverpoolských „brouků“ hrála kapela The Boom Beatles revival.

Déšť se negativně odrazil i na návštěvě koncertu poprockové skupiny UDG, která na festivalech patří k nejpopulárnějším interpretům.

Trutnoff Open Air Festival v neděli večer zakončí rakouský hudebník, producent a dýdžej Marcus Füreder vystupující pod jménem Parov Stelar se svoji elektroswingovou skupinou. Ještě před ním zahraje další zahraniční hvězda, britská kapela Skunk Anansie.

Šéf hudebního festivalu Trutnov pozváním Jakeše nabídl zrcadlo

Program na hlavní scéně nabídne E!E, Hudbu Praha & Michala Ambrože nebo Jaroslava Uhlíře, na vedlejších dvou scénách mimo jiné vystoupí Jablkoň, Ivan Hlas, Poletíme?, Pavel Dobeš nebo Záviš.

Součástí festivalu je také doprovodný program. V jeho rámci zájemci mohou například navštívit promítání méně známých fotografií z disidentského prostředí Ondřeje Němce.

Nedělní návštěvnost zatím ovlivnila nepřízeň počasí. V předchozích dnech akce, která začala ve čtvrtek, nezaznamenala oproti předchozím letům výrazný úbytek diváků.

Počet návštěvníků pořadatel Martin Věchet neoznamuje. „Letos jsem vypozoroval, že už to není takový divoký festival jako býval v devadesátých letech, ale že se z toho stává takový klidný až rodinný festival. Také interpreti sem přijíždějí i se svými dětmi, s potomky jsem tady viděl Romana Holého z Monkey Business nebo Petra Fialu z Mňágy a Žďorp. Děti tady má náš moderátor i naše paní účetní,“ řekl Věchet.

Václav Hybš s orchestrem.
V trutnovském amfiteátru Na Bojišti pokračoval 20. srpna hudební festival...

Letošní ročník organizátoři věnovali nedožitým osmdesátinám Václava Havla. Exprezident Havel býval návštěvníkem festivalu, který vznikl na undergroundových základech v roce 1987.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...