Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Punkový budíček zahájil předposlední den festivalu v Trutnově

Kultura

  12:18
TRUTNOV - Punkový budíček v podobě řízné muziky skupiny Dukla Vozovna zahájil program předposledního dne festivalu v Trutnově. Stovky nejotrlejších návštěvníků v areálu Na Bojišti ožily při kombinaci rockenrolu s dvěma tahacími harmonikami a hlasitá hudba vytáhla ze stanů v areálu festivalu další posluchače. Někteří neúnavní hudební příznivci zahájili den punkovým tancem pod pódiem.

Punkový budíček v podobě řízné muziky skupiny Dukla Vozovna zahájil program předposledního dne festivalu v Trutnově. foto: ČTK

Sobotní program po tradiční ekumenické bohoslužbě, která je letos věnována obětem poválečného odsunu, nabídne vystoupení skupin SPS, The Tap tap, Sto zvířat, Buty, britských Toy Dolls, potomka reggae legendy Boba Marleyho Juliana, dýdžeje Scratchyho a další.

ČTĚTE TAKÉ:

Hlavní hvězdou třetího dne festivalu bude alžírský etno rocker a aktivista Rachid Taha, v jehož hudbě se nacházejí prvky world music i řízné rockové riffy. Taha se na podzim vrátí do Prahy a v klubovém prostředí představí své nové album Zoom. Charismatický propagátor alžírského stylu rai vystoupí 10. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

Od čtvrtka festival navštívily tisíce lidí. Přesný počet návštěvníků pořadatelé trutnovského festivalu neoznamují s odkazem na to, že ostatní festivaly uvádějí nepřesná, většinou nadsazená čísla.

Po čtvrtečním programu, jehož největší hvězdou byl britský bluesman John Mayall, v pátek akce mimo jiné přivítala francouzského herce Pierra Briceho. Představitel slavného náčelníka Apačů Vinnetoua dorazil i s filmovou sestrou Nšo-či, herečkou Marií Versiniovou.

Trutnov Open Air se bude konat do neděle. Hudební přehlídka loni slavila čtvrtstoletí od prvního ročníku, který v roce 1987 rozehnala komunistická policie. Tehdy aparaturu hudebníkům schoval v chalupě na Hrádečku Václav Havel.

Autoři: ,

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...