Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Konec festivalové sezony. Do Hrádku míří špička současné elektroniky

Kultura

  18:42
PRAHA - Joe McBride aka Synkro a Benjamin Damage jsou taháky desátého dílu Shotgun festivalu mířícího do progresivních oblastí elektronické hudby. Tradičně jeden z posledních letních festivalů nabídne tento pátek a sobotu několik desítek nejzajímavějších jmen současné zahraniční a tuzemské elektronické scény.

Esther Duijn foto: Esther Duijn

Mezi nimi také holandskou houseovou djku Esther Duijn, Edwarda prezentujícího současný berlínský zvuk, drumandbassové projekty Triad a Naibu nebo Subject Lost, žhavé jméno české hudební scény.

ČTĚTE TAKÉ:

Synkro v posledních dvou letech zažil raketový nástup, když jeho těžko škatulkovatelnou tvorbu na pomezí dubstepu, techna a drumandbassu upsalo belgické kultovní vydavatelství R&S records. V současnosti je považován za jedno z nejzajímavějších jmen na elektronické scéně. Neméně zajímavým bude v Čechách premiérové vystoupení Benjamina Damage, který vydal za poslední dva roky hned dvě plnohodnotná alba na labelu 50 Weapons, jedné z nejzajímavějších techno značek současnosti.

Špičkové rovné beaty na letošním Shotgun festivalu nabídne i Nizozemka Esther Duijn se již od začátku ponořila do hlubších vod houseu a techna. S pravidelností vystupuje v  klubech Panorama Bar, Trouw, Zur Wilden Renate nebo Sisyphos, což jí právem činí velmi žádanou djkou prověřenou náročným publikem. Hlubší rovných beatů pak přiveze berlínský dj Edward.

Joe McBride aka Synkro

Milovníky lámaných beatů pak potěší vystoupení zástupce německého projektu Triad, který u nás odbyde debutové vystoupení a zároveň představí kritikou ceněné aktuální album Out Of Scale. Druhým žhavým jménem je potom francouzský Naibu, hudebník Robin Leclaire. Ten svoji osobitou tvorbou obohacuje drumandbassovou scénu již řadu let, do Česka se však podívá teprve podruhé.

Z tuzemských vystupujících pak nový hudební materiál a debutové album představí Subject Lost live. Chybět nemůže technomág Elektrabel, který naservíruje opět čerstvý live act. Představí se Ans, producent, dj a neúnavný propagátor české elektronické dovednosti skrze jeho label Krmelec. V premiéře se představí v živé podobě český techno dj a producent Dialect live.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!