Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maďarská rocková skupina Omega zahraje v květnu v Brně

Kultura

  16:02
BRNO - Maďarská skupina Omega, která ve své půlstoleté kariéře nasbírala mnoho fanoušků i v Česku, vystoupí 11. května v Brně. Na oslavu druhých narozenin si veterány progresivního rocku pozval klub Sono Centrum. Vstupenky jsou už v prodeji, ceny začínají na 890 korunách.

Maďarská rocková skupina Omega. foto: Reprofoto

Omega vznikla v roce 1962 a zejména v 70. letech popularita kapely daleko přesáhla hranice tehdejšího východního bloku. Omegu založili v září 1962 hráč na klávesové nástroje László Benkő a zpěvák a kytarista János Kóbor jako skupinu hrající cover verze britských a amerických rockových skladeb. První album bylo ještě ovlivněno hudbou Beatles, ale skupina pak začala hrát více progresívně, v tzv. space-rock stylu. Ve skupině dosud působí zakládající členové, zpěvák János Kóbor a klávesista László Benkő.

Svůj zatím poslední český koncert odehrála Omega loni na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Zaplněnému letnímu kinu zahrála spolu s českým Olympikem. V minulosti Omega koncertovala také v Praze. V Lucerně v roce 2012 slavila své padesátiny.

K hitům skupiny Omega patří Gyöngyhajú lány. Čeští fanoušci skladbu znají v podání Aleše Brichty pod názvem Dívka s perlami ve vlasech.

V brněnském Sonocentru letos vystoupí i další rockoví veteráni. V květnu se do Brna vrátí skotská skupina Nazareth, v říjnu pak angličtí Slade.

Autor:

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Mohlo by vás zajímat