Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Staroměstském náměstí dnes pokračuje Bohemia JazzFest vystoupením trumpetisty Blancharda

Kultura

  15:00
PRAHA - Koncerty na pražském Staroměstském náměstí dnes po zastávkách v Plzni, Domažlicích a Táboře pokračuje 10. ročník festivalu Bohemia JazzFest. Hlavní hvězdou bude několikanásobný držitel cen Grammy, trumpetista a všestranný skladatel Terence Blanchard, který vystoupí se svou skupinou E-Collective.

Terence Blanchard. foto: Reprofoto

Před ním vystoupí v 17.00 rakouské trio Kompost 3 a v 19.00 soubor norského saxofonisty Hakona Kornstada. Festival dnes dále ocení vítěze ceny OSA, který obdrží 30.000 korun a možnost zahrát vítěznou skladbu na dnešním koncertu v Praze.

Festival Bohemia JazzFest, na který do Česka zamířili jazzmani z osmi zemí, byl zahájen 9. července na náměstí Republiky v Plzni. Jeho zakladatelem je uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka. Během deseti dní navštíví osm měst. Pořadatelé očekávají účast zhruba 90.000 návštěvníků.

V  úterý 14. července zahraje na Staroměstském náměstí kytarista a multi-platinový skladatel Al McKay. Pražská část festivalu potrvá do 15. července, kdy přehlídka vyvrcholí vystoupením Billa Frissela, který patří k nejuznávanějším nejen jazzových hudebníkům dneška. Na posledním albu „Guitar in the Space Age“ se se svým Bill Frisell Quartet vydává vstříc kalifornské surfařské hudbě. Frissel zamíří také do Liberce, kde zahraje 16. července. 

Po pražské části jsou na programu koncerty v Liberci (16. července), Brně (17. července), Písku (18. července) a Prachaticích (19. července). Vstup na všechny akce je zdarma. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!