Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na United Islands zahraje East India Youth i Monikino Kino

Kultura

  16:00
PRAHA - Festival United Islands of Prague, který se na sedmi scénách uskuteční od 18. do 20. června v Praze, nabídne hudební formace ze dvou desítek zemí včetně tuzemských kapel. Organizátoři lákají na britského multiinstrumentalistu East India Youth, nizozemské psychedeliky Birth of Joy nebo hudební formaci Alo Wala s chicagskou rapperkou Shivani Ahluwaliaovou.

East India Youth. foto: Reprofoto

Na festivalových scénách a v klubech 12. ročníku festivalu zazní přes 150 koncertů mnoha žánrů. Po loňské premiéře bude hlavní scéna opět v Kinského zahradě. Vstup na všechny koncerty je zdarma.

Zahrají i Monikino Kino, Mucha nebo Lanugo

Z tuzemských hudebníků vystoupí funkoví Monkey Business, elektroswingoví Mydy Rabycad, rapoví PSH Live Band, Lenka Dusilová a Baromantika nebo alternativní kapela Zrní, která vystoupí se smyčcovým kvartetem a dechovou sekcí. Dále zahraje hudební duo DVA, formace Monikino Kino, Mucha, Lanugo nebo Kapitán Demo.

„Slovenskou scénu reprezentují kapely vydavatelství Slnko records v čele s majiteli labelu kapelou Longital, která pokřtí na festivalu svoje nové album za účasti Milana Caise z Tata Bojs,“ uvedla dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

 Hudba na letošních ‚ostrovech‘ bude znít na sedmi open air scénách a v desítkách hudebních klubů. Na Střeleckém ostrově budou stát dvě pódia, kde si publikum bude moci vybrat mezi jazzem a mladou alternativní hudební scénou.

Na Kampě se usídlí world music, který bude znít z jeviště ČT art World stage, a nové hudební objevy, které se objeví na scéně Radio 1 stage. Na Dětském ostrově si na své přijdou příznivci taneční hudby a hiphopu. Doprovodná akce na Janáčkově nábřeží promění prostor podél Vltavy na tržiště, jehož součástí bude scéna Open Mike. Zde vystoupí v sobotu přes dvacet performerů.

Areál festivalu prakticky začíná od Mostu Legíí přes ostrovy, Janáčkovo nábřeží, Petřínskou ulici až k areálu Kinského zahrady.

Jedenáctý ročník festivalu United Islands, který se loni v metropoli konal od 19. do 21. června, navštívilo přibližně 60.000 lidí.

Autor:

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...