Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Neúspěšný Jetelín čeká pauza. Prima nasadí osvědčené Chalupáře a novinku Mordparta

Kultura

  14:00
Nový sitcom Jetelín, se kterým Prima přišla 1. srpna, se od příštího týdne na obrazovkách neobjeví. Seriál zaznamenal v úvodu vysokou sledovanost kolem tři čtvrtě milionu diváků, s dalšími díly však zájem diváků opadl až o dvě třetiny. Točit se ale zatím nepřestává a další díly by měly mít premiéru na podzim.

Jetelín foto: TV PrimaReprofoto

Seriál Jetelín zaznamenal kromě klesajícího zájmu diváků i kritické reakce v médiích, které hovořily zejména o absenci kvalitního scénáře, nezajímavých postavách a „zabitých“ vtipech.

Cyklus mikrokomedií Jetelín se odehrává ve stejnojmenné obci u Prahy a jeho hlavními hrdiny jsou čtyři kamarádi - sousedé. Autorem scénáře je David Litvák, o režii se dělí Vladimír Balko a Martin Kopp, v hlavních rolích hrají Jan Šťastný, Richard Genzer, Jiří Hána, Jitka Ježková, Lucie Benešová, Ludmila Zábršová-Molínová, Iva Hüttnerová, Marika Procházková, Petr Vacek a další.

Další díly pětadvacetiminutového seriálu by se měly na obrazovkách objevit na podzim, přesné nasazení zatím není známo.

Koncem srpna nasadí Prima pamětnický seriál Chalupáři z roku 1975. Tato domácí seriálová klasika s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem v hlavních rolích by se měla vysílat od úterý 30. 8.

Prima chystá i premiéru původního kriminálního seriálu Mordparta, který vstoupí na obrazovky v neděli 28. srpna. Seriál, který se odehrává na oddělení všeobecné kriminalistiky úřadu justiční a kriminální policie v krajském městě, tvoří osm uzavřených epizod. Každý díl řeší jeden ucelený příběh, ale celým seriálem se podle tvůrcl zároveň prolínají další témata rozkrývající osobní linky všech hrdinů. V hlavní rolích seriálu se představí Jiří Bartoška, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek a Vojta Kotek. Scénář Mordparty napsal Tomáš Bombík, režie se ujal osvědčený klasik žánru Peter Bebjak (Případy 1. oddělení, Kriminálka Anděl).

Autor: