Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Osudová přitažlivost nebo Flashdance. Paramount plánuje točit seriály podle filmových hitů

Snímek Osudová přitažlivost (1987). foto: Paramount

LOS ANGELES - Studio Paramount chystá seriálové verze filmových hitů. Snaží se tak nalákat diváky v rámci konkurenčního boje s jinými streamovacími giganty.
  18:00

Společnost Paramount má svou streamovací službu již od roku 2014. Doteď se ale jmenovala CBS All Access a v porovnání s Netflixem nebo HBO zaostávala. Spolu s rebrandingem na Paramount+ se společnost rozhodla nalákat diváky i na prémiový obsah hrající na nostalgické struny.

Snímek Osudová přitažlivost (1987).
Snímek Osudová přitažlivost (1987).

Magazín The Hollywood Reporter uvádí, že Paramount zatím oznámil pět seriálových předělávek klasických filmů. Kromě Osudové přitažlivosti a Flashdance půjde i o Loupež po italsku, Love Story a Pohled společnosti Parallax

Všechny z výše uvedených filmů se po svém uvedení dočkaly uznání. Nejznámějším je bezpochyby Osudová přitažlivost s Michaelem Douglasem a Glenn Closeovou v rolích ústřední dvojice. Příběh o tom, jak se z milostné avantýry stane nožní můra, si vysloužil šest nominací na Oscara. 

Ačkoliv filmy měly ve své době úspěch, chystané seriálové adaptace těchto filmů takovou jistotu nemají. Jen v posledních letech několik podobných snad skončilo fiaskem. Selhaly seriály jako Posedlý pomstou (adaptace filmu 96 hodin), Temný krystal: Věk vzdoru nebo Smrtonosná zbraň televize Fox. 

Mohlo by vás zajímat