Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Plzeňský Rock for People láká na Motörhead i swingovou party s Parov Stelar

Kultura

  12:00
PLZEŇ - V pátek 3. července začíná plzeňská část festivalu Rock for People. Kromě metalových klasiků Motörhead patří k hlavním tahákům kapely Guano Apes, Modestep, Fink, The Ting Tings či enfant terrible ostrovní scény Peter Doherty. Milovníci swingových party se můžou těšit na The Parov Stelar Band nebo Vojtu Dyka v doprovodu B-Side Bandu.

Parov Stelar foto: Rock for People Plzeň

Rock’n’rolloví průkopníci Motörhead v čele se zakládajícím členem Ianem „Lemmym“ Kilmistrem mají za svojí kariéru na kontě přes čtyři tisíce koncertů a 4. července rozezní i industriální prostory bývalé vozovny DEPO 2015. Ta bude hlavní festivalovou zónou, spolu s protilehlou Papírnou u řeky Radbuzy. Celkem čítá hudební menu festivalu kolem 70 položek a návštěvníci si ho budou moci vychutnat na obřím venkovním podiu a dalších dvou vnitřních.

DEPO 2015

„Dramaturgii jsme přizpůsobili evropskému střihu, ale stále se držíme našeho osvědčeného modelu. Chceme nejen přivážet známé kapely, ale snažíme se do zorného pole širší veřejnosti dostat i nějaká čerstvá jména z nejrůznějších žánrů,“ vysvětluje za pořadatele Michal Thomes. „Potenciál a dramaturgický záběr festivalu skvěle ilustruje například francouzská parta Scarecrow, která nabízí úžasný mix hip hopu a blues. Ve Francii už plní haly pro pět a více tisíc lidí a nepochybuji, že tomuto novému hudebnímu kánonu podlehnou i návštěvníci, které do Plzně přivábí zvučnější jména,“ dodává Thomes.

Rakouští pionýři elektroswingu Parov Stelar představí na festivalu své nedávno vydané album s názvem The Demon Diaries. Českým fanouškům jsou dobře známí i zástupci britské hudební scény Modestep, kteří ve své tvorbě kombinují rock s dubstepem a drum’n’bassem. Žánr indie rocku budou zastupovat držitelé ceny European Border Breakers Awards za nejlepší nový evropský hudební počin roku 2013, nebo finští French Films. Na festivalu vystoupí také nizozemská kapela De Staat, španělská čtveřice GoMad! & Monster kombinující akustické rockové a elektronické prvky s energií pulsující show, nebo čerstvý objev JoyCut z Itálie.

Vojtěch Dyk

Českou scénu budou kromě Vojtěcha Dyka s jeho B-Side Bandem zastupovat například Skyline, Vladimir 518 a další. Součástí festivalu budou také vystoupení plzeňských kapel, které vzešly z otevřené výzvy pořadatelů festivalu, tzv. bitvy o Plzeň. Z bezmála čtyř desítek přihlášených vybrala porota kapely Donnie Darko, Johnny Survived a Love Earth.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!