Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po strništi s úspěchem. Svěrákovi s novinkou v kinech zabodovali

Kultura

  10:56
Snímek Po strništi bos Jana a Zdeňka Svěrákových slaví úspěch - film za první víkend vidělo téměř 121 tisíc diváků a zažil tak pátý nejúspěšnější start pro český film v dějinách.

Snímek Po strništi bos (2017). Režie Jan Svěrák. foto: Bioscop

Film Po strništi bos Jana a Zdeňka Svěrákových ke včerejšímu dni včetně předpremiér vidělo 134 tisíc diváků. Od premiérového uvedení, tedy čtvrtka do neděle včetně to bylo téměř 121 tisíc diváků. (Návštěvnost je uvedena včetně jednosálových kin dle distributora filmu Bioscop). Snímek uvedlo celých 206 kin po celé české republice.

Předchůdce Obecné školy nechal v za sebou v prachu všechny ostatní konkurenty. Na Emoji, druhý snímek v pořadí, přišlo ve stejné době „jen“ 25,7 tisíc diváků.

Svěrákův Po strništi bos? Kam zmizela euforie? Český film pouze šlape vodu

Dle údajů Unie filmových distributorů to vypadá, že snímek Po strništi bos zažil pátý nejlepší start v kinech pro český film v historii. Na nejúspěšnější film všech dob, pohádku Anděl Páně 2 režiséra Stracha, ale snímku chybí ještě jednou tolik diváků. Lépe si první víkend vedly i Babovřesky, Kajínek a Tři Bratři (poslední film Jana Svěráka).

Snímek Po strništi bos (2017). Režie Jan Svěrák.
Snímek Po strništi bos (2017). Režie Jan Svěrák.

I tak jde ale o úspěch režiséra Jana Svěráka, který před premiérou v rozhovoru pro server novinky.cz řekl, že bude považovat za úspěch, když Po strništi bos dosáhne na hranici půl milionu diváků. Zatím není důvod pochybovat o tom, že se mu to nepovede. Několik jeho filmů se ale nakonec dostalo nad milionovou hranici. Mezi nimi můžeme jmenovat třeba Tmavomodrý svět nebo Vratné láhve.

„Máme radost. Film je v kinech teprve pár dní a někteří diváci ho už stihli vidět třeba i dvakrát. A hlásí nám, že si ho užili podruhé ještě víc, než napoprvé. To by přece potěšilo každého tvůrce!“ řekl Jan Svěrák v reakci na výsledky návštěvnosti.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat