Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Po vodnickém seriálu točí Bartoška komedii o veterináři, který hledá cestu z krize

Kultura

  6:00
V těchto dnech začíná natáčení nového českého filmu Teorie tygra, ve kterém si stárnoucí manželský pár pod vedením režiséra Radka Bajgara zahrají Jiří Bartoška a Eliška Balzerová. Pro Bajgara, známého televizním komediálním seriálem o vodnících, Neviditelní (2014) jde o celovečerní debut.

Natáčení filmu Teorie tygra. Jiří Bartoška. foto: Cinemart

Bajgar je společně s Mirkou Zlatníkovou také autorem scénáře k filmu. Cílem autorů je civilně natočený příběh založený na psychologii postav, který má být určen všem generacím. „Především je to komediepro muže, kteří mají zkušenost s manželstvím, a pro ženy, které mají zkušenosti smuži“, říká režisér.

Eliška Balzerová a Jiří Bartoška.

Jiří Bartoška v hlavní roli hraje veterináře Jana, který řeší manželskou krizi a rozhodne se vydat na riskantní cestu navzdory tomu, že může přijít o vše. Poslední kapkou je pro něj dobrovolná smrt jeho tchána, kterému došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) rozhodovala o dědově životě, stáří i pohřbu. Janovi je jasné, že se svou manželkou Olgou (Eliška Balzerová) je na podobné cestě. Vzpomene si, že kdysi míval vlastní vůli, sny a chce zase důstojně a svobodně žít. Touží získat zpět vládu nad svým životem. A jako řešení zvolí útěk z toho dosavadního. Ve filmu paralelně sledujeme osudy Janových vdaných dcer Olinky a Alenky (Táňa Vilhelmová a Pavla Beretová) a zeťů Erika a Pepíka (Jiří Havelka a Jakub Kohák).

Snímek o revoltě a partnerských vztazích se dotýká témat, jako jsou ztráta svobody, hledání smyslu života a štěstí, ztráta paměti. V dalších rolích filmu se představí Arnošt Goldflam, Lucia Siposová, Jan Novotný, Klára Melíšková, Jaromír Dulava a další.

Radek Bajgar a Jiří Bartoška při natáčení.
Jiří Bartoška. Z natáčení filmu Teorie tygra.

Producent Petr Erben k volbě tématu a názvu filmu Teorie Tygra prozradil: „Teorii tygra v mnoha podobách zná většina delší dobu sezdaných párů, proto si myslím, že film má co říct nejen vdaným a ženatým, ale i mladým divákům. Scénář mě moc baví, herecké obsazení se nám podařilo sestavit skvěle, tým tvůrců máme vynikající. Snad se nám podaří udělat dobrej diváckej film.“

Film, jehož producentem je společnost Logline Production – Petr Erben a Radek Bajgar, bude mít premiéru v březnu 2016. Do našich kin snímek uvede distribuční společnost CinemArt.

Autor: