Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Pohyby i rytmy žhavé jako uhlíky. V česku začne festival Den flamenka

Festival Den flamenka. foto: Den flamenka

Slunná Andalusie a hudba temperamentní jako divoká zvěř. Každoroční festival Den flamenka (Día del flamenco) nabídne v Praze, Českých Budějovicích a Olomouci to nejlepší z oblíbeného žánru. Festival se koná od 24. do 28. listopadu.
  17:00

Festival otevře ve středu 24. listopadu v olomouckém Divadle na cucky koncert zpěváka Andrése de Jerez,jednoho ze zapálených ochránců pravého flamenkového zpěvu, z jehož strhujícího projevu, plného nejčistších emocí, se bude těšit o den později 25. listopadu i pražské publikum v Českém muzeu hudby.

Pražské divadlo U Hasičů nabídne taneční představení, o které se postará temperamentní Ivan Vargas. Ten míchá tradiční postupy s moderním pojetím flamenka. O den později se ve stejných prostorách představí premiéra představení Zahrada souboru madridské tanečnice Virginie Delgadové. 

V Jihočeském divadle v Českých Budějovicích 28. listopadu uzavře festival Den flamenka koncert k poctě legendárního kytaristy Paca De Lucía, v němž se jako hosté našeho nejlepšího flamenkového kytaristy Morenito de Triany představí jak Ivan Vargas, tak Andrés de Jerez.

S ohledem na pandemickou situaci letos festival nechystá doprovodný program. Proběhnou jen hlavní vystoupení v pěti festivalových večerech. Více informací naleznete na www.denflamenka.cz

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...