Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Porušení smlouvy. Skutečný Vlk z Wall Streetu žaluje filmovou společnost o stovky milionů dolarů

Kultura

  17:00
LOS ANGELES - Bývalý burzovní makléř Jordan Belfort, předloha úspěšného dramatu Vlk z Wall Streetu režiséra Martina Scorseseho, žaluje filmovou produkční společnost Red Granite a požaduje 300 milionů dolarů. Důvodem mají být nekalé praktiky firmy.

Držitel Oscara a ekologický aktivista Leonardo di Caprio nejprve podporoval rivala Clintonové Bernieho Sanderse. Poté, co byl výběr prezidentských kandidátů zúžen, však pořádal pro Clintonovou benefiční akci, jejíž výtěžek následně putoval na pomoc financování její kampaně. foto: Reprofoto

Produkční společnost Red Granite přispěla v roce 2013 na natočení filmu Vlk z Wall Streetu částkou sto milionů dolarů. V roce 2016 se provalilo, že společnost podnikatelů Rizy Azize a Joeyho McFarlanda byla zapletená do obrovského finančního podvodu, kdy své finance nelegálně čerpala z malajsijského státního filmového fondu. Riza Aziz je totiž příbuzným bývalého malajsijského premiéra a za finanční podvody nyní sedí v zemi ve vězení. 

 Vlk z Wall Street
Leonardo Di Caprio ve filmu Vlk z Wall Street

„Společnost Red Granite a její představitelé lhali panu Belfortovi ohledně toho, že finance na film získali prostřednictvím vydírání a jiných kriminálních aktivit,“ prohlásil právník Jordana Belforta pro web The Hollywood Reporter. „Kdyby to pan Belfort věděl, nikdy by s firmou smlouvu nepodepsal,“ dodal. 

Jordan Belfort se nyní snaží vyvázat ze smlouvy se společností, které prodal práva na svou knihu Vlk z Wall Streetu (česky 2008, Olympia) ke zfilmování. Vadí mu také fakt, že finanční skandál poškozuje jeho jméno a de facto mu zabraňuje, aby připravil případné pokračování na pět Oscarů nominovaného filmu. 

Právník Red Granite vrátil úder. „Žaloba od Jordana Belforta není nic jiného, než zoufalý a ironický pokus vymanit se ze smlouvy, která z něj poprvé za jeho život udělala boháče a známou osobu legální cestou,“ sdělil právník pro The Hollywood Reporter.