Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejoblíbenějším filmem mezi piráty byl letos Vlk z Wall Street

Kultura

  12:00
LONDÝN - Film Martina Scorseseho Vlk z Wall Street se stal za letošní rok nejvíce nelegálně stahovaným filmem. Za ním skončil animovaný snímek firmy Disney Ledové království a třetí sci-fi snímek Gravitace. Uvedla to BBC.

Držitel Oscara a ekologický aktivista Leonardo di Caprio nejprve podporoval rivala Clintonové Bernieho Sanderse. Poté, co byl výběr prezidentských kandidátů zúžen, však pořádal pro Clintonovou benefiční akci, jejíž výtěžek následně putoval na pomoc financování její kampaně. foto: Reprofoto

Podle společnosti Excipio, která sleduje softwarové pirátství, počet nelegálních stažení Scorseseho snímku o zkorumpovaných makléřích na newyorské burze v hlavní roli s Leonardem di Capriem od 1. ledna do 23. prosince činil více než 30 milionů. Film při svém uvedení vyvolal kontroverzní reakce kvůli scénám o sexu a užívání drog a počtu sprostých slov. Téměř tříhodinový film obsahuje přes 500 sprostých slov. Byl však také nominován na Oscara za nejlepší snímek, žádnou z celkem pěti nominací ale neproměnil.

Čtěte také:

Téměř 30 milionů nelegálních stažení zaznamenala Exicipio i u filmu Ledové království. Třetí Gravitace, která v posledním oscarovém klání získala sedm sošek, má 29,4 milionu nelegálních stažení.

Podle žebříčku sestaveného Variety třetí příčka patří snímku RoboCop. Tento údaj však zahrnuje nejen stažení filmu společnosti MGM z roku 2014, ale také jeho původní verze z roku 1987.

Z filmů nominovaných na Oscara se mezi 20 nejvíce nelegálně stahovaných filmů dostal i vítěz letošního klání o nejlepší film 12 let v řetězech, kriminální drama Špinavý trik a Kapitán Phillips.

Autor: