Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pražská klubová noc chce spojit svět seniorů a svět mladých lidí

Kultura

  6:29
PRAHA - V devatenácti pražských klubech se od 8. do 9. října uskuteční dosud největší koncertní událost vedená pod jediným projektem: Pražská klubová noc. Během jednoho večera vystoupí v pátek 9. října celkem třicet kapel a interpretů různých žánrů, mezi kterými nebudou chybět například Nightwork, Laura a její tygři, Niceland, Jana Lota nebo Chinaski.

Toxique foto: Toxique.czReprofoto

Letošní druhý ročník Pražské klubové noci zahájí o den dříve, ve čtvrtek 8. října, v Lucerna Music Baru kapely Toxique a Navigators. Objev roku 2008, skupina Toxique v čele s charismatickou zpěvačkou Klárou Vytiskovou, na tomto koncertě pokřtí své první DVD s názvem I Love My Sofa.

Pražská klubová noc je hudební projekt na podporu Domova Sue Ryder, který se snaží oslovit fanoušky dobré hudby a propojit dva odlišné světy - svět mladých lidí a svět seniorů. Už podruhé tak budou mít lidé možnost pomoci tím, že se půjdou v říjnu "jen" pobavit. Tento projekt pomůže pokrýt část z 4,2 miliónů korun, které dosud chybějí na zajištění péče o klienty Domova Sue Ryder do konce tohoto roku.

Existence Domova jako nestátní neziskové organizace je totiž do značné míry závislá na velmi nejistých zdrojích (tj. na dotacích a grantech), protože příjmy za služby od klientů pokrývají pouze přibližně polovinu nákladů. Domov Sue Ryder v Praze 4 – Michli poskytuje přechodné i dlouhodobé pobyty pro seniory, volnočasové aktivity a sociální poradenství.

Více lze najít na www.klubovanoc.cz.

Autoři:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...