Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Představitel kumpána Che Guevary ztvární papeže Františka

Kultura

  17:15
BUENOS AIRES - Půl roku po svém nástupu do čela katolické církve se papež František stává filmovým hrdinou. Argentinský režisér Alejandro Agresti ohlásil, že začíná natáčet biografické dílo o prvním latinskoamerickém papeži v historii. Hlavní role se zhostí argentinský herec Rodrigo de la Serna, uvedl filmový magazín Variety.

Papež František foto: ČTK/AP

Představitel hlavní role Rodrigo de la Serna je divákům známý zejména díky výrazné roli Alberta Granada, spolucestovatele Che Guevary v road movie Motocyklové deníky.

Film nazvaný Historia de un Cura (Příběh kněze) má popisovat životní dráhu Jorgeho Bergoglia od mládí stráveného v Buenos Aires, přes nástup do čela tamní arcidiecéze až po zvolení papežem. Hlavní dějová linie příběhu se bude odehrávat v letadle, kterým argentinský kardinál letí na konkláve vybírající nástupce papeže Benedikta XVI.; Bergogliovo mládí bude zobrazovat prostřednictvím vzpomínek.

Režisérova zkušenost? Dům u jezera se Sandrou Bullock

"Spíše než na výčet klíčových událostí se chci soustředit na proniknutí do jeho jedinečné osobnosti, na jeho rozhodnutí následovat povolání, a na to, jak skloubil víru s rozumem, když jako jezuita studoval 14 let, než složil řeholní slib," řekl magazínu Variety režisér, jehož dosud zřejmě nejznámějším režijním dílem je romantický snímek Dům u jezera se Sandrou Bullockovou a Keanu Reevesem.

Příběh kněze se bude v argentinsko-španělské koprodukci natáčet v Argentině, Itálii a Německu, kde papež kdysi studoval. Na argentinské poměry bude rozpočet filmu nadprůměrný, uvedl producent Pablo Bossi bez dalších podrobností.

Autoři: ,

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...