Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Režisér Lynch nenatočí pokračování Twin Peaks. Kvůli penězům

Kultura

  15:37
NEW YORK - Americký režisér David Lynch se nechce dál podílet na projektu televizní stanice Showtime, která připravuje pokračování slavného seriálu Městečko Twin Peaks. Lynch to oznámil na sociální síti Twitter s tím, že televize podle něj neposkytla dost peněz na dopracování scénáře pro devět dílů nové série.

Americký režisér David Lynch. foto: blackvinylmagazine.com

Devětašedesátiletý Lynch, který začátkem 90. let seriálem o vyšetřování záhadné vraždy vysokoškolačky Laury Palmerové nadchl diváky po celém světě, měl pokračování znovu režírovat. Na scénáři pracoval společně se spoluautorem původní série Markem Frostem.

Městečko Twin Peaks zbořilo hranice žánrů, slaví 20 let

„Po roce a čtyřech měsících vyjednávání jsem skončil, protože nenabídli dost peněz, aby byl scénář takový, jaký podle mě má být. Mám rád svět Twin Peaks a přál bych si, aby se to celé bylo vyvinulo jinak,“ napsal Lynch na Twitteru.

Stanice Showtime ale podle všeho doufá, že se s režisérem ještě domluví. Její mluvčí sdělil, že sice existovaly jisté neshody, ale údajně se pracovalo na jejich vyřešení.

Původní třicetidílný seriál, kterému předcházel pilotní film, se točil kolem zvláštního agenta FBI Dala Coopera. Ten se objeví i v pokračování a znovu jej ztvární herec Kyle MacLachlan. Seriál by měl mít premiéru v roce 2016, tedy přesně 25 let po odvysílání první série.

Autoři: ,