Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Češi Fulghumovi rozumí, zatančí jim za to

Kultura

  11:00
PRAHA - Spisovatel Robert Fulghum, který v České republice získal nadmíru početnou čtenářskou obec, přijíždí na turné. Se svými přiznivci se setká v Praze, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě a Brně.

Spisovatel Robert Fulghum foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Robert Fulghum bude během své návštěvy České republiky číst, křtít a tančit: před časem totiž absolvoval několikaměsíční taneční školu tanga v Argentině, přelom roku strávil na Bali v doprovodu tanečnice tanga a v hlavě mu přitom uzrála kniha o tangu. Kupodivu se ale prý stále nepovažuje za dobrého tanečníka.

Jeho nová povídková kniha Drž mě pevně, miluj mě zlehka vypráví o tančírně Století v Seattlu. Ta je místem, kde se setkávají Fulghumovy postavy a jejich příběhy.

Se svými českými čtenáři se Robert Fulghum v následujících dnech setká v několika městech České republiky. V neděli 16. října navštíví Listování v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v pondělí bude čestným hostem na akci Praha čte dětem, v úterý od 16.00 proběhne autogramiáda v pražském Paláci knih Luxor a večer Listování na Nové scéně Národního divadla.

Ve středu se v divadle Ponec koná Tango Tančírna, ve čtvrtek a v pátek se Fulghuma dočkají v Havlíčkově Brodě, odkud odjede do Brna, kde se představí v pátek večer v Redutě a v sobotu ráno na autogramiádě v knihkupectví Dobrovský.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!