Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Robert Fulghum uvidí v divadle ABC premiéru inscenace podle své knihy

Kultura

  10:30
PRAHA - Premiéru představení Drž mě pevně, miluj mě zlehka, nastudovaného podle knihy amerického spisovatele Roberta Fulghuma, uvede dnes večer pražské Divadlo ABC. Autor tento přepis v posledních týdnech bedlivě sledoval, chodil na zkoušky a zhlédl i tu generální. Dnešní premiéry se osobně zúčastní.

Robert Fulghum při náštěvě Prahy foto: MAFRA - MaterŠula Michal

Divadelní adaptace úspěšného románu je dílem režiséra Miroslava Hanuše, jemuž prý Fulghum dal volnou ruku. Inscenace byla připravena se školou argentinského tanga Caminito.cz, jejíž zástupci a lektoři Radka Šulcová a Marek Štefan se podíleli na choreografii tanga. Tančí i na jevišti během představení, ve kterém se objeví například Jiří Hána, Jiří Klem, Tomáš Novotný, Zdeněk Vencl, Henrieta Hornáčková, Stanislava Jachnická, Lucie Pernetová, Jana Drbohlavová, Lubomír Lipský a Hana Doulová.

Jak v divadle ABC zkoušeli?

"Nemluvím česky, ale chápu ducha divadla. Už teď jsem přesvědčen, že inscenátoři vystihli i ducha mé knihy," popsal pocity ze zkoušení Robert Fulghum. Do Prahy přijel se svou manželkou Willow Baderovou, která je výtvarnice a galeristka. Právě ta knihu ilustrovala, reprodukce jejích obrazů jsou součástí scény inscenace, zároveň jsou vystaveny ve foyeru divadla.

Autoři: ,