Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Nejen Zuckerberg. Prahu nedávno navštívil i Fulghum, Malkovich či Pink

Lidé

  7:00
Senzaci vzbudila na sociálních sítí tajná návštěva Prahy zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. Přitom není jedinou celosvětově známou osobností, která v poslední době zavítala do Prahy. Místní měli šanci setkat se třeba i se spisovatelem Robertem Fulghumem, hercem Johnem Malkovichem, zpěvačkou Pink či Lanou Del Rey.

John Malkovich na Pražském jaru v roli Casanovy foto: MAFRA - Tomáš Krist

20. května bylo možné vidět v pražských ulicích například známého spisovatele Roberta Fulghuma. Ten zde pobýval v rámci festivalu Svět knihy a rozhodl se navštívit divadlo ABC, kde připravují dramatizaci jeho knihy. 

Robert Fulghum při náštěvě Prahy

Bez jakékoliv ochranky se do pražských ulic vypravila v polovině května herecká hvězda John Malkovich. Ten si zde zahrál na Pražském jaru Casanovu.

John Malkovich na Pražském jaru v roli Casanovy

Přesně v polovině května - 15. - zatančila publiku světová hvězda baletu Svetlana Zacharova, která je primabalerínou Velkého divadla v Moskvě. Vystoupila v titulní roli romantického baletu Giselleve ve Státní opeře.

Svetlana Zacharova v pražské Státní opeře

Proslulý tenisový mentor Nick Bollettieri, v jehož akademii vyrostli André Agassi, Anna Kurnikovová, Maria Šarapovová a další, přijel do Prahy na soukromou návštěvu a 13. května navštívil finále tenisového turnaje žen ITF Sparta Prague Open.

Nick Bollettieri při návštěvě ČR

Energická zpěvačka Pink vystoupila 10. května v pražské O2 areně, kde propagovala své nové album. V Česku se ukázala již několikrát.

Pink O2 Arénu vyprodala

10. května bylo v Praze možné vidět Dylana Morana, známého britského komika ze seriálu Black books. Ten zde vystoupil se svým novým divadelním představením, vstupenky byly vyprodány během 8 minut.  

Dylan Moran

Ke konci dubna, konkrétně 21., odzpívala na vyprodaném koncertu svůj set britská hvězda Ellie Goulding.

Ellie Goulding v Praze

V Divadle Archa zazpívala 13. dubna jedna z nejpopulárnějších zpěvaček Ameriky Lana Del Rey. Vystoupila jako hlavní hvězda festivalu Electronic Beats.

Hvězda z YouTube. Lana Del Rey, průnik internetového undergroundu s obří nahrávací společností

Italský zpěvák Eros Ramazzotti vystoupil 8. dubna v pražské O2 areně.

Eros Ramazzotti

Autor: