Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rusové přijedou s představením o pouličních protestech

Kultura

  15:30
PRAHA/PLZEŇ - Mezinárodní festival Divadlo přiveze v září do Prahy oceňované ruské představení z prostředí pouličních demonstrací za spravedlnost.

Inscenace moskevského Sedmého studia Otmorozki foto: Reprofoto

Inscenaci Otmorozki v podání moskevského Sedmého studia uvede dvacátý ročník mezinárodního festivalu Divadlo 13. září. Hra Otmorozki bude ale uvedena i o den dřív v pražském divadle Hybernia, uvedl ředitel festivalu Jan Burian.

Kdo dál přijede na festival Divadlo?

K dalším zahraničním atrakcím letošního ročníku festivalu DIvadlo (12. - 20. září) budou patřit inscenace Čechovova Ivanova budapešťského Divadla J. Katony, která hostovala na špičkových festivalech několika kontinentů, inscenace podle filmu Ingmara Bergmana Šepoty a výkřiky Maďarského divadla v Kluži, monodrama Sunken Red divadla Toneelhuis z belgických Antverp kombinující několik druhů speciálních projekcí a inscenace Kukura bratislavského Divadla Aréna v režii Rastislava Balleka.

Hra vypráví o mladých lidech, kteří demonstrují v ulicích za spravedlnost. Inscenaci společně připravili režisér Kirill Serebrennikov a jeden z nejpopulárnějších současných ruských spisovatelů Zachar Prilepin. Představení absolventů akademického studia MCHAT získalo letos nejvyšší ruské divadelní ocenění Zlatou masku.

„Otmorozki se říká mladým lidem, kteří se narodili v době kolapsu Sovětského svazu, vyrostli v bezzákonných, kriminálních devadesátých letech a dnes vyšli do ulic bojovat za spravedlnost. Poprvé se setkávají s láskou, zradou, smrtí,“ říká k názvu ruské inscenace moskevského Sedmého studia Kamila Černá, vedoucí dramaturgické rady festivalu. „Jde o skutečné současné divadlo – aktuální téma, skvěle a s velkým nasazením zahrané, o čemž svědčí i nejprestižnější ruské ocenění,“ zdůrazňuje Černá.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!