Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Schovejte dcery a sestry: sekáč Ramazzotti je zpátky

Kultura

  15:48
PRAHA - Vstupenky na první samostatný koncert italského zpěváka Erose Ramazzottiho v Praze, který se chystá 17. listopadu v O2 areně, budou v předprodeji od zítřka, úterý 12. května. Jejich ceny jsou od 790 do 1290 korun.

Eros Ramazzotti foto: Reprofoto

Pětačtyřicetiletý zpěvák, kytarista, skladatel a producent, který za svou kariéru prodal více než 40 milionů svých nahrávek, by v Praze měl představit své největší hity. Zároveň má uvést své nové album Ali e Radici, které by mělo vyjít tento měsíc. Jako první singl byla vybrána písnička Parla con me.

Římský rodák, jemuž dali rodiče jméno podle starořeckého boha lásky Érose, svůj první výrazný úspěch zaznamenal už v roce 1984 na festivalu v San Remu. Jako jedenadvacetiletý nováček soutěžil mezi začínajícími interprety. Předvedl vlastní píseň Terra promessa, a vzbudil tak pozornost publika i lovců talentů z několika velkých gramofonových firem.

Úspěšné Stile libero
Zpěvák s nezaměnitelnou barvou hlasu vystupoval s hvězdami jako Elton John, Rod Stewart a Joe Cocker. Obrovský úspěch mu v 90. letech přinesl duet s Tinou Turnerovou Cose della vita. Další duety natočil také s Cher, Andreou Bocellim, Anastaciou, Ricky Martinem i s Lucianem Pavarottim. Populární je po celé Evropě, v Jižní Americe i ve Spojených státech. Své publikum má i v Japonsku, na Filipínách nebo v Austrálii. V České republice má velkou fanouškovskou základnu. Singl Fuoco Nel Fuco se před časem dlouho držel na vrcholu českých hitparád.

V roce 2001 Ramazzotti převzal zlatou desku za úspěšný prodej alba Stile libero v českých zemích a byl jedním ze zahraničních hostů předávání cen Akademie populární hudby v pražském Veletržním paláci. Tři roky předtím jeho management společně s místním promotérem koncertu, firmou PropagArt, zrušil již jednou odložený koncert v Praze, protože se nepodařilo najít pro vystoupení termín do konce roku 1998.

Eros Ramazzotti a Tina Turnerová: Cose dela Vita

Autor: