Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Scorpions, kapela vašeho mládí, se vrací a na jaře vystoupí v Praze

Kultura

  12:35
PRAHA - Do České republiky se vrací německá skupina Scorpions. V rámci svého světového turné Get Your Sting and Blackout vystoupí 15. března 2010 také v Praze. Představí největší hity dvé více než třicetileté kariéry.

Vstupenky

SCORPIONS: Get Your Sting and Blackout World Tour 2010. 15. 3. 2010, Praha, O2 aréna. Vstupenky v prodejních místech Sazky a na www.sazkaticket.cz od 2. prosince v cenách od 690 od 1090 Kč.

Německá skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli Škorpióni založeni v Hannoveru až v roce 1969. Zakládající sestavu tvořil doprovodný kytarista, zpěvák Rudolf Schenker, kytarista Karl-Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, kytarista Michael Schenker, a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine.

Po vydání debutového alba Lonesome Crow Michael Schenker v roce 1973 přestoupil ke slavnější anglické formaci UFO a o rok později již ze základní sestavy zůstal jen rytmický kytarista Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine. Oba pak natrvalo zůstali vůdčími osobnostmi Škorpiónů.

Hity nesmí chybět
Za svoji kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody tvorby: od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu Eye II Eye až po čistě akustickou desku Acoustica. Svých nahrávek prodali více jak sto milionů a bez nadsázky lze Scorpions považovat za nejúspěšnější německou kapelu.

Mezi jejich největší hity patří hymnické Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You, a právě tyto skladby nesmí na žádném koncertě Scorpions chybět. Stejně tak tomu bude i na pražském koncertě. Kapela přijede v aktuální sestavě Klaus Meine (zpěv), Rudolf Schenker (kytary), Matthias Jabs (kytary), Pavel Maciwoda (baskytara) a James Kottak (bicí).

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!