Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slovenské kapela Živé kvety zahraje na charitativním Koncertě pro Natálku

Kultura

  7:00
PRAHA - Vyjádřit nesouhlas s jakoukoli formou násilí motivovaného nenávistí a morálně i materiálně podpořit rodinu Natálie Kudrikové. To si klade za cíl charitativní koncert, který se uskuteční už tuto sobotu v Praze.

Rok 2009 očima fotografů LN - Popálená Natálka je propuštěna z nemocnice k domácímu ošetřování foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

19. dubna 2009 zaútočili David Vaculík, Jaromír Lukeš, Ivo Müller a Václav Cojocaru na dům ve Vítkově, teď jsou obviněni z rasově motivovaného pokusu o vraždu. Tříletá Natálka jako zázrakem požár přežila, musí se však znovu učit chodit i mluvit. Podle lékařů bude potřebovat neustálou lékařskou péči a terapeutickou podporu.

Tuto sobotu 18. září od 19 hodin se v evangelickém kostele U Salvátora v Praze uskuteční charitativní Koncert pro Natálku, na němž vystoupí slovenská kapela Živé kvety. Koncert má kromě morální podpory pomoci i materiálně. Organizátoři založili konto, na jehož účet poputuje výtěžek z akce, a následné pravidelné i příležitostné příspěvky. "Vstupné na koncert je dobrovolné a finanční výtěžek se stane prvním vkladem na nově založené konto ve prospěch popáleného děvčátka: účet má číslo 1281004407/5500," uvedli organizátoři. 

"Kauzu Vítkov" sleduje veřejnost s velkým zájmem, případ záhy vzbudil vlnu solidarity: díky finančním darům se už pětičlenná rodina mohla nastěhovat do nového domku. O Natálce zveřejnila reportáž i zpravodajská televizní stanice CNN.


Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...