Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sto zvířat i Traband mají Anděla

Kultura

  8:48
PRAHA - Vítězi žánrových kategorií výročních cen Akademie populární hudby Anděl za loňský rok se stali skupiny Sto zvířat nebo Traband, rapper LA4 nebo kvartet Jaromíra Honzáka. Výsledky ankety byly v vyhlášeny v pořadu Noc s Andělem.

Kapela Traband foto: Foto archiv LNLidové noviny

Pražská mnohočlenná kapela Sto zvířat zvítězila v kategorii ska a reggae, sympatie poroty složené z novinářů zaměřených na tuto oblast si získala deskou Rozptýlení pro pozůstalé, která vyšla vloni v září. Sto zvířat za sebou nechali The Chancers i United Flavour.

Jaromír Honzák se svým kvartetem bodoval v kategorii jazz a blues s albem nazvaným A Question To All Your Answers. Dalšími nominovanými byly Zuzana Dumková a projekt Limbo.
Ženské duo Tara Fuki zvítězilo v kategorii world music s deskou Auris. Zanechaly za sebou společnou desku Jiřího Pavlici, Hradišťanu a Filharmonie Brno i projekt Garcia.

Deska Přítel člověka kapely Traband nejvíce zaujala porotu kategorie folk a country, více než nahrávky Roberta Křesťana a Petra Linharta. Na alternativní scéně se prosadila deska Night Night skupiny Birds Build Nests Underground. Šanci měli také Esgmeq a Midi Lidi.

Brněnská rocková kapela Insania zvítězila v kategorii hard a heavy s albem Rock’n’Freund, „v pořadí“ zůstali Dying Passion i Six Degrees of Separation. V poslední vyhlášené kategorii, zaměřené na hip hop a r’n’b, vyhrál rapper LA4 s deskou Panoptikum; předčil Marka i DJ Wiche.

Výsledky hlavních kategorií budou vyhlášeny ve čtvrtek 3. dubna v pražské Sazka Areně. Ve čtyřech kategoriích je nominována kapela Monkey Business, třikrát navrženi jsou Sunshine, Chinaski, Tata Bojs a Vypsaná fixa. Po dvou nominacích mají Aneta Langerová, Lucie Bílá a kapela Kryštof.
Autoři:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat