Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Superman a Batman poprvé ve společném filmu. Proti sobě

Kultura

  10:35
SAN DIEGO - Vůbec poprvé v historii se ve stejném filmu objeví dva slavní akční hrdinové - Superman a Batman. Na každoročním setkání filmových fanoušků Comic-Con v San Diegu to oznámil americký režisér Zack Snyder a vysloužil si obrovský potlesk přítomných.

Muž z oceli foto: Warner Bros.

Snyder stál za filmem Muž z oceli, dosud posledním ze Supermanových dobrodružství. Na scénáři filmu se podle něj stále pracuje. Supermana by měl hrát opět britský herec Henry Cavill, kdo ztvární Batmana, ale zatím není jasné.

Christian Bale ve filmu Temný rytíř povstal

Mnoha milovníkům komiksů se tímto oznámením splnil jejich sen, poznamenal zpravodaj BBC Peter Bowes. Nový snímek by měl mít premiéru v roce 2015. Jak Snyder později upřesnil, oba hrdinové ve filmu nebudou spolupracovat, ale naopak proti sobě bojovat, což připustil, že by mohlo mnohé překvapit.

Bez Christiana Balea

"Řekněme si to na rovinu, bude neuvěřitelné, když proti sobě budou stát dva největší superhrdinové," uvedl americký režisér. Kromě Henryho Cavilla by se v novém filmu měla opět objevit Amy Adamsová jako novinářka Lois Laneová a Laurence Fishburne jako šéfredaktor novin. Christian Bale, který ztvárnil Batmana v několika posledních filmech, se již dříve nechal slyšet, že už tuto roli hrát nebude.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...