Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Suzanne Vega se po dvou letech vrací do Prahy. Zahraje 22. července v Arše

Kultura

  17:00
Americká písničkářka Suzanne Vega vystoupí koncem července v pražském Divadle Archa v triu s kytaristou Gerry Leonardem a Dougie Yowellem na bicí. Vega se do České republiky vrací pravidelně, naposledy zde vystoupila v roce 2012 na závěr svého evropského turné.

"Pro svou šarmantní neokázalost a výjimečný cit pro příběhy velkoměsta a poetiku ulice Suzanne Vega získala přízeň publika na obou stranách oceánu," uvedla mluvčí divadla Archa pavlína Svatoňová.

Vega v listopadu 2012 zahrála v pražské Malostranské besedě. Šlo o koncert jejího tehdejšího evropského turné, v rámci kterého vystoupila i v v ostravské ČEZ Aréně a v hale TJ Slavia v Hradci Králové společně se skupinou Čechomor. Také tehdy ji doprovázel její dvorní kytarista Gerry Leonard. Spolupráci s Čechomorem zahájila roku 2009, kromě společných koncertu s kapelou natočila písničku Rain is Falling na album Čechomoru Místečko.

ČTĚTE TAKÉ

V Praze vystoupila i v roce 2010 na multikulturní akci Pocta Václavu Havlovi.

Václav Havel, Lou Reed a Suzanne Vega

Písničkářka Suzanne Vega se narodila v červnu 1959 v Kalifornii. Kritika nadšeně přijala už její první album Suzanne Vega vydané v roce 1985. Stálicí světové scény se stala v roce 1987 po vydání alba Solitude Standing s hity Luka a Tom's Diner.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!