Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Suzanne Vega zakončí své turné v České republice

Kultura

  12:57
PRAHA - Newyorská folkrocková písničkářka Suzanne Vega zakončí své letošní evropské turné v České republice. Na třech koncertech 6. listopadu v pražské Malostranské besedě, 8. listopadu v ostravské ČEZ Aréně a o den později v hale TJ Slavia v Hradci Králové vystoupí společně se skupinou Čechomor.

Newyorská folkrocková písničkářka Suzanne Vega zakončí své letošní evropské turné v České republice foto: Greenfield Sanders

V Praze uslyší posluchači písničky Čechomoru v komorní sestavě a Suzanne Vega zahraje průřez svých největších hitů. V rámci Kooperativa Tour 2012 se unikátního zážitku dočkají zejména návštěvníci koncertů v Ostravě a Hradci Králové, kde Čechomor zahraje svůj projekt Proměny a písničkářku Suzanne Vega kromě jejího dvorního kytaristy Gerryho Leonarda, doprovodí Smíchovská komorní filharmonie řízená dirigentem Josefem Vondráčkem v orchestrálních aranžmá Karla Bergera a Gerryho Leonarda.

"Suzanne Vega hrála v České republice už několikrát, a proto jsme hledali něco, čím by tyto koncerty byly jiné a zvláštní, zkrátka jsme hledali něco, co její fanoušci ještě neměli šanci slyšet," sdělil houslista a zpěvák skupiny Čechomor Karel Holas.

Záhada Luka: šlo o chlapce nebo dívku?

Písničkářka Suzanne Vega se narodila v červnu 1959 v Kalifornii. Kritika nadšeně přijala už její první album Suzanne Vega vydané v roce 1985. Stálicí světové scény se stala v roce 1987 po vydání alba Solitude Standing s hity Luka a Tom's Diner.

Suzanne Vega v Česku naposledy vystoupila v Praze loni 23. prosince na multikulturní akci Pocta Václavu Havlovi. Společně s publikem zazpívala píseň Tom's Diner. Spolupráci s Čechomorem zahájila roku 2009, kdy si ji oblíbená skupina na tři koncerty pozvala poprvé. Vrcholem spolupráce pak byla loňská červencová krátká návštěva Suzanne Vega v Praze, kde kromě koncertu v Praze stihla ve studiu natočit písničku Rain is Falling na album Čechomoru Místečko, které produkoval její dvorní kytarista Gerry Leonard. "Toho, že natočila jednu písničku na naše přelomové album Místečko, si opravdu moc vážíme, protože je o ní známo, že na projektech jiných interpretů nespolupracuje příliš často," podotkl kytarista a zpěvák Čechomoru František Černý.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!