Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Suzanne Vega bude mít koncert v parku sychrovského zámku

Lidé

  6:53
SYCHROV - Americká písničkářka Suzanne Vega vystoupí v létě na Sychrově na Liberecku. „Její koncert se uskuteční v zámeckém parku 8. července,“ za pořadatele o tom informoval Pavel Mikez. Nebude to jediný koncert americké zpěvačky v Česku, o den dříve vystoupí v Měšťanské besedě v Plzni.

Suzanne Vega na koncertu za Václava Havla, který se konal v prosinci 2011 v pražské Lucerně foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Suzanne Vega se narodila v červnu 1959 v Kalifornii. Kritika nadšeně přijala už její první album Suzanne Vega vydané v roce 1985. Stálicí světové scény se stala v roce 1987 po vydání alba Solitude Standing s hity Luka a Tom’s Diner. „Tato americká autorka, producentka, kytaristka a zpěvačka patří k nejvýraznějším postavám neo-folkového hnutí z druhé poloviny 80. let,“ uvedl Mikez.

Suzanne Vega

Její koncerty podle něj nepostrádají emocionální náboj a naléhavost. „Což ještě umocní nádherné historické prostředí zámeckého areálu na Sychrově, kde její hudební mistrovství doplní její dlouholetý doprovodný kytarista Gerry Leonard, známý mimo jiné také ze spolupráce s Davidem Bowiem a celou řadou dalších světových interpretů,“ dodal Mikez. Vega nebude první hvězdou, jež vystoupí v zámeckém parku. V minulých letech zde měly koncerty skupiny Blackmore´s Night, Apokalyptica i zpěvačka Sinéad O’Connor.

V zámeckém parku na Sychrově se letos bude konat i několik dalších významných hudebních akcí. Na konci června tam zazní jediný koncert pod širým nebem v rámci projektu Vivaldianno. Projekt houslisty Jaroslava Svěceného a rockového klavíristy ze skupiny Lucie Michala Dvořáka v sobě spojuje barokní klasiku s moderní hudbou. V polovině srpna bude zámecký park patřit dvěma představením opery Aida od Giuseppe Verdiho.

Autoři: ,

Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem
Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem

Umělé mléko inspirované mlékem mateřským, které se snadno připravuje, má skvělé složení a navíc dobře chutná. Jak obstálo umělé mléko BEBA COMFORT...