Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Každé čtyři dny jeden nový snímek. Těžce zadlužený Netflix zvyšuje výkon

Kultura

  6:00
LOS ANGELES - Streamovací společnost Netflix se potýká s dluhem 20 miliard dolarů. I tak ale příští rok za více než 80 originálních filmových produkcí utratí až 8 miliard. Do filmů, kdy připadá nový snímek zhruba na každé čtyři dny, obsadí i velká hollywoodská jména.

Herečka Noomi Rapaceová ve fantasy akčním snímku Bright. Film bude jednou z největších produkcí Netflixu v roce 2018. foto: Netflix

„V minulém čtvrtletí jsme vydali 8 původních filmů z naší produkce. Na příští rok jich máme naplánováno 80,“ řekl Ted Sarandos, ředitel obsahu Netflixu, na pondělní schůzce s investory. „Půjde o malé festivalové filmy s rozpočtem okolo milionu i o mnohem větší produkce, jako je připravovaný Bright (s Willem Smithem v hlavní roli) nebo mafiánský snímek Irishman (s Robertem DeNirem, režírovat bude Martin Scorsese).“

Sarandos se snaží v nabídce Netflixu zvýšit poměr originálních děl oproti těm přejatým. V půlce roku 2016 prohlásil, že jeho cílem je dosáhnout poměru alespoň 50% ze všech produktů nabízených Netflixem.

Netflix odložil premiéru seriálu. Punisher až příliš připomíná střelce z Las Vegas

80 nových filmů by v podstatě znamenalo, že v příštím roce bude Netflix s ohromným náskokem největším filmovým producentem na světě. Pro srovnání, společnost Sony (Columbia Pictures) v roce 2016 vydala 20 filmů, Warner Bros. 23 filmů a 20th Century Fox „jen“ 16. Ačkoliv čísla budou v roce 2018 samozřejmě jiná, pokud Netflix dodrží slib, tak k jím nastavené hranici se velmi pravděpodobně nikdo ani nepřiblíží. V roce 1920, v průběhu největší filmové horečky, vydalo studio Paramount Pictures dnes těžko uvěřitelných 116 filmů.

Kromě toho společnost připravuje i řadu nových sérií zaběhnutých seriálů. Dalším tahákem Netflixu, hlavně pro mladé diváky, bude řada nových kreslených seriálu ve stylu japonské anime.

Koncem července vyšlo najevo, že společnost Netflix má ohromný dluh 20,54 miliard dolarů. Počet jeho předplatitelů ale stále stoupá, firma odhaduje, že na konci roku by předplatitelů mohlo být již 115 milionů. Tomu odpovídá i vzrůstající zisk. Netflix i tak očekává, že minimálně několik dalších let bude operovat v červených číslech.

Jon Bernthal jako Punisher.
Před agentem Penou (Pedro Pascal) a jeho týmem stojí tentokrát úkol ještě...