Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tom Cruise poletí do vesmíru. První film z kosmu chystá společně s agenturou NASA

Kultura

  5:00
Vesmírná agentura NASA oznámila, že se chystá hraný film z vesmíru s Tomem Cruisem v hlavní roli. Do projektu je podle všech informací zapojen i podnikatel a vizionář Elon Musk.

Americký herec Tom Cruise slaví padesátiny foto: Reuters

Popularita vesmíru ve filmech je obrovská. Jako příklad můžeme jmenovat vysokorozpočtové filmové hity jako Ad Astra (2019), Interstellar (2014) nebo Gravitace (2013). Zatím ale žádný z filmů nebyl točen přímo ve vesmíru, černé vzduchoprázdno byla vždy vytvořena jen ve studiu. To už by se ale brzy mělo změnit. 

Americký podnikatel Elon Musk.
Ethan Hunt (Tom Cruise) a jeho parta. Snímek Mission Impossible: Fallout...

„Potřebujeme populární média, aby inspirovala novou generaci inženýrů a vědců. Jen ti totiž mohou ambiciózní plány agentury NASA učinit skutečností,“ napsal na Twitter správce agentury Jim Bridestine.

Bridestine žádné další detaily o spolupráci neprozradil, ale magazín Deadline přišel s informací o tom, že na projektu spolupracuje i podnikatel Elon Musk se svou firmou SpaceX. 

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat