Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Filmové premiéry: ostře nabité zbraně má Idris Elba i Tom Cruise

Kultura

  18:00
Čtvrtý srpnový týden míří do kin tři snímky. Dlouho očekávanou adaptaci sci-fi ságy Stephena Kinga doplní Tom Cruise jako charismatický antihrdina a ořechy kam až oko dohlédne.

Snímek Temná věž. Idris Elba jako Roland Deschain z Gileadu. foto: Sony Pictures Entertainment

Temná věž
Roland Deschain z Gileadu (Idris Elba) je pistolník, poslední z řádu rytířů, kteří jsou od nepaměti věků uvrženi do nekončící bitvy z takzvaným Mužem v černém (Matthew McConaughey). Zlosyn chce zničit Temnou věž, záhadnou a vysokou stavbu držící samotnou existenci vesmíru pohromadě. Schyluje se k poslední bitvě o osudu světa - poslední z rytířů proti ztělesnění zla. Temná věž je adaptací oblíbené osmidílné ságy spisovatele Stephena Kinga.

Velká oříšková loupež 2

Filmové premiéry: Z nacisty obsazeného Česka do náruče Ryana Reynoldse

Veverčák Bručoun je zpátky. Tentokrát musí vzít svojí partu hlodavců a zabránit proradnému starostovy Oakton city, aby na území veverek postavil obří zábavní park. Je jasné, že diváka čekají výbuchy smíchu a víc ořechů, než bude schopen rozlouskat.

Barry Seal: Nebeský gauner

Barry Seal (Tom Cruise) je nespoutaný dobrodruh a letec, který se trochu nudil. I proto neváhá a přijme nabídku agenta CIA (Domhall Gleeson) létat jako pilot pro tajné služby. Barry monitoruje základny narkobaronů a podniká dobrodružné přelety nad Jižní Amerikou. Proč to ale neučinit ještě zajímavější a nepašovat nějaké drogy zpět do USA? Barry se ještě ke všemu stane informátorem DEA, americké protidrogové organizace. Teď už to hraje na rovné tři strany a koupe se v penězích. Každému je ale jasné, že Barryho idylka nemůže vydržet věčně... Příběh podle skutečných událostí natočil režisér Doug Liman, který se podepsal hlavně pod filmy s agentem Bournem (Matt Damon).

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!