Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tři sestry v pátek zahájí své tradiční venkovní koncerty

Kultura

  21:01
PRAHA - Kapela Tři sestry zahájí v pátek v Uhlířských Janovicích na Kutnohorsku své letošní turné. Série koncertů pod širým nebem s podtitulem Hlavně že je (pořád) večírek ji do začátku září zavede do 24 míst v různých koutech Česka. Jejich počet symbolizuje věk kapely.

Lou Fanánek Hagen připomene na turné písničky zavražděného Františka Sahuly. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

Vystoupení spřízněných souborů rovněž v pátek zahájí obvyklý narozeninový večírek na pražském Džbáně, kam Třem sestrám v sobotu přijdou popřát také jejich bývalí členové.

Stejný způsob setkávání s fanoušky kapela letos zvolila již posedmé v pořadí.

"Všechno bude stejné, na tom modelu se nám nechce nic nijak výrazně měnit, protože je dobrý a vyzkoušený," řekl kapelník a baskytarista Tří sester Tomáš Doležal, přezdívaný Ing. Magor.

"Důkazem je, že se na to těšíme, koncerty venku nás opravdu baví, a navíc si tam můžeme zahrát se spřátelenými chlapci ze spřátelených kapel," vysvětlil.

Jedinou změnou oproti obvyklému programu bude blok písní, v němž muzikanti vzpomenou na svého loni zavražděného bývalého spoluhráče Františka Sahulu. Před rokem jej nedaleko Prahy brutálně ukopali a udupali dva mladíci; za vraždu je v březnu oba soud odsoudil k 15 rokům vězení.

Sahulovy písničky připomene frontman Tří sester Lou Fanánek Hagen za doprovodu některých členů Sahulovy kapely Synové výčepu.

Tři sestry, jež samy sebe s nadsázkou i oblibou titulovaly jako "soubor kreténů", vznikly v roce 1985 v pražském Braníku; kapelník Doležal je jejich jediným zakládajícím členem v současné sestavě. Po řadě klubových vystoupení skupině vyšlo v roce 1990 debutové album Na Kovárně, to je nářez.

Kapela, jež dlouhodobě patří k nejpopulárnějším českým rockovým souborům, vydala 16 desek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!