Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tři sestry v pátek zahájí své tradiční venkovní koncerty

Kultura

  21:01
PRAHA - Kapela Tři sestry zahájí v pátek v Uhlířských Janovicích na Kutnohorsku své letošní turné. Série koncertů pod širým nebem s podtitulem Hlavně že je (pořád) večírek ji do začátku září zavede do 24 míst v různých koutech Česka. Jejich počet symbolizuje věk kapely.

Lou Fanánek Hagen připomene na turné písničky zavražděného Františka Sahuly. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

Vystoupení spřízněných souborů rovněž v pátek zahájí obvyklý narozeninový večírek na pražském Džbáně, kam Třem sestrám v sobotu přijdou popřát také jejich bývalí členové.

Stejný způsob setkávání s fanoušky kapela letos zvolila již posedmé v pořadí.

"Všechno bude stejné, na tom modelu se nám nechce nic nijak výrazně měnit, protože je dobrý a vyzkoušený," řekl kapelník a baskytarista Tří sester Tomáš Doležal, přezdívaný Ing. Magor.

"Důkazem je, že se na to těšíme, koncerty venku nás opravdu baví, a navíc si tam můžeme zahrát se spřátelenými chlapci ze spřátelených kapel," vysvětlil.

Jedinou změnou oproti obvyklému programu bude blok písní, v němž muzikanti vzpomenou na svého loni zavražděného bývalého spoluhráče Františka Sahulu. Před rokem jej nedaleko Prahy brutálně ukopali a udupali dva mladíci; za vraždu je v březnu oba soud odsoudil k 15 rokům vězení.

Sahulovy písničky připomene frontman Tří sester Lou Fanánek Hagen za doprovodu některých členů Sahulovy kapely Synové výčepu.

Tři sestry, jež samy sebe s nadsázkou i oblibou titulovaly jako "soubor kreténů", vznikly v roce 1985 v pražském Braníku; kapelník Doležal je jejich jediným zakládajícím členem v současné sestavě. Po řadě klubových vystoupení skupině vyšlo v roce 1990 debutové album Na Kovárně, to je nářez.

Kapela, jež dlouhodobě patří k nejpopulárnějším českým rockovým souborům, vydala 16 desek.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat