Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Trumpův právník Giuliani získal anticenu Zlatá malina za výstup v Boratovi

Trumpův právník Rudy Giuliani foto: Reuters

Los Angeles - Vítězem jedné z kategorií anticen Zlatá malina pro nejhorší filmy se letos stal právník amerického exprezidenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani, který nedobrovolně ztvárnil jednu z rolí v pokračování komedie Borat.
  14:32

VIDEO: Trapas Trumpova právníka. Místo volebního podvodu ‚odkryl‘ Giuliani jenom trik s vlastními vlasy

Několik trofejí získal i snímek Music, za který dostala Zlatou malinu jeho režisérka, zpěvačka Sia, i představitelky hlavních rolí - Kate Hudsonová a Maddie Zieglerová. Napsala o tom dnes agentura Reuters.

Giuliani padl loni do pasti britského komika Sachy Barona Cohena, který za ním poslal falešnou novinářku a nechal ho přitom natáčet skrytou kamerou. Mladá herečka, která ve filmu vystupuje jako reportérka, co se zajímá o Trumpovu reakci na pandemii covidu-19, na závěr scény právníka pozvala na skleničku a sundala mu mikrofon. Giuliani si pak lehl na postel a začal si sahat do kalhot, když do pokoje vtrhl Borat a křičel: „Je jí patnáct, je pro tebe příliš stará.“

Právník Giuliani dostal Zlatou malinu za herecký výkon ve vedlejší roli, nejhorším hercem v hlavní roli byl vyhlášen Mike Lindell, šéf americké firmy na výrobu lůžkovin. Ten natočil dokument Absolute Proof (Konečný důkaz), v němž se snažil dokázat tezi o manipulacích u amerických prezidentských voleb. Jeho snímek získal i hlavní cenu.

Borat 2.
Borat a jeho slavné plavky.

Vítězi dalších kategorií se stala americká rodinná komedie Dolittle o lékaři, který umí mluvit se zvířaty, a polské erotické drama z produkce Netflixu 365 dní.

Ceny za nejhorší snímky a herecké počiny každoročně uděluje nadace Golden Raspberry Awards, která má něco přes tisíc členů a volí z nominovaných vítěze online. S nápadem udělovat filmové anticeny přišel v roce 1980 kalifornský publicista a filmový fanoušek John Wilson.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...