Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

V Holešovicích se dnes rozpoutá Knižní vánice

Kultura

  6:00
PRAHA - Čtvrtý ročník Knihexu, na kterém svou tvorbu a autory představí malá knižní nakladatelství, se odehraje dnes od 10 až do 21 hodin v hale č. 7. v Pražské tržnici v Holešovicích. Nebude chybět ani doprovodný program s tvůrčími dílnami, autorským čtením a dětským koutkem.

Knihex: knižní jarmark malých nakladatelů foto: Knihex

Své stánky budou mít na knižním jarmarku nakladatelství Aldebaran, Baobab, Brody, Dauphin, dybbuk, FF UK, H & H, Host, G plus G, Karmášek, Kudla Werkstatt, Labyrint, Lipnik, Maťa, Meander, Napoli, Oikoymenh, Pavel Mervart, ROE, Rozmar, Rubato, Sanch, Teapot, Triáda, Trigon, Verzone, Volvox Globator, wo-men, 65. pole či časopisy A2, Analogon, Full Moon, H_aluze, Hrana, Plav, Sedmá generace nebo papírnictví Papelote, Paragraph, Reformát, Voala a umělecká mapa ArtMap.

Autorská čtení i dílny

Kromě toho bude celý den probíhat také doprovodný program – knihvazačská, linorytová a recykliteraturní dílna, autorská čtení, křty, divadlo, hudba. Chybět nebude ani dětský koutek nebo knihovna Librarium Mobile. Součástí Knihexu je i antikvární stánek, kam můžou návštěvníci přinést knihy, které už nechtějí, a jiné zase získat.

ČTĚTE TAKÉ

"Nechceme se zařadit po bok mnoha hektických předvánočních prodejních trhů, chceme naopak vytvořit místo, kde si lidé od předvánočního shonu můžou odpočinout. Jednu zónu bychom chtěli vyčlenit jako čtenářský koutek, kde si bude možné v příjemných křeslech a se šálkem horkého čaje knížky náležitě vychutnat," uvádí za pořadatele Karolina Voňková.

Knihex podle nich vznikl protože u nás neexistovala platforma, která by byla určena pro menší kvalitní nakladatele. "Stávající knižní veletrhy jsou pro ně většinou cenově nedostupné, jejich dramaturgie jde mimo směřování těchto nakladatelství. Dalším problémem je ztížená distribuce knih malých nakladatelů a s tím spojená horší dostupnost a také prodejnost jejich titulů. Knihex chce zvýšit povědomí o těchto nakladatelích a jejich produkci, umožnit jim zpětnou vazbu od čtenářů – a v důsledku je tedy i podpořit k vydávání dalších knih," dodává Voňková.

Aktuální informace o programu najdete zde: https://www.facebook.com/Knihex#!/Knihex

Autor:

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...