Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

V muzikálu o skupině Lucie se sejdou Jiří Korn a Bára Poláková

Kultura

  18:00
PRAHA - Lucie, větší než malé množství lásky - tak zní název muzikálu, který bude mít premiéru 31. října v Hudebním divadle Karlín v Praze. Autoři už prozradili první detaily.

Skupina Lucie foto: ČTK

V představení o nejpopulárnější české skupině posledních let se v roli stejnojmenné dívky představí Barbora Poláková v alternaci s Emmou Smetanou. V dalších rolích se objeví Václav Noid Bárta a David Kraus (Daniel), Pavel Liška (Jáchym), Lukáš Vaculík (Boris) nebo Jiří Korn (šéf tiskárny). Neobsazena zatím zůstává role televizní moderátorky jménem Andrea.

Konkurzu do muzikálu se zúčastnilo přes 400 lidí, ze kterých byli vybráni představitelé hlavních rolí, pěvecká a taneční company. Některé úlohy na rozhodnutí o svých představitelích ještě čekají. Členové kapely David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.CH. podle režiséra Petra Novotného do jeho práce zasahovali.

"Je to samozřejmé. Po dlouhé době se člověk setkává s živými autory, kteří poprvé vstupují do divadelního prostředí, ale jsou to velmi zkušení lidé. "Zasahují už jenom tím, že člověk ví, že jejich názory jsou relevantní, mají smysl," řekl ČTK režisér Novotný. Dodal, že členové Lucie s tvůrci mluví o obsazení, řešení jednotlivých scén, dramaturgii a velmi aktivně začnou spolupracovat, až se začne stavět hudební podoba díla. "Nejpodstatnější je, že s námi budou jako spolutvůrci, není to otázka supervize odněkud z Marsu," dodal Novotný.

Chlípník zpívá Medvídka

Autorem libreta je Tomáš Belko. "Když jsem si ve scénáři mimo jiné přečetl, že mojí rolí je šéf tiskárny, jinak bohatý zamindrákovaný idiot, chlípník a žvanil, bylo mi jasné, že to bude dobrý scénář," uvedl Korn, který v muzikálu zazpívá hit Medvídek.

V muzikálu zaznějí i další známé písně skupiny Lucie. "Kdo zná naše výběry best of, tak se dočká asi devadesáti procent písní," podotkl Michal Dvořák.

Poprocková skupina Lucie, jedna z nejúspěšnějších českých kapel posledních desetiletí, vyhlásila tvůrčí pauzu v roce 2004. Až loni v prosinci odehrála opět koncert na večírku skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!